Державне агентство з питань електронного урядування

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Державне агентство з питань електронного урядування
(Агентство е-урядування)
Загальна інформація
Країна Україна
Дата створення 4 червня 2014
Штаб-квартира 03150, м. Київ, вулиця Ділова, 24
Річний бюджет 48.42 млн (2019)[1]
Голова Риженко Олександр Володимирович
Офіційний сайт

Держа́вне аге́нтство з пита́нь електро́нного урядува́ння утворене 4 червня 2014[2] шляхом перейменування Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Украї́ни  — центральний орган виконавчої влади.

Основні напрямки[ред. | ред. код]

Державне агентство з питань електронного управління України — відповідальний координатор, який займається впровадженням електронного управління або електронного уряду. Електронне управління (е-урядування, е-government, е-gov) відноситься до нової форми державного управління, заснованої на широкому використанні сучасних інформаційних технологій (ІТ).

Е-урядування — це новий уряд, націлений на якісне обслуговування громадян, дотримуючись вектора прогресивних країн, по даному напрямку, «сервісна держава» — уряд як послуга для народу.

Діяльність[ред. | ред. код]

Державне агентство з питань електронного управління України забезпечує високий рівень відкритості, прозорості та ефективності роботи органів влади, а також нову якість обслуговування громадян і бізнесу, ліквідацію корупції за рахунок використання ІТ.

У пріоритетних завданнях:

  • Впровадження електронних послуг — можливість отримати будь-яку послугу не виходячи з дому (будівництво, земельні послуги, екологія);
  • Впровадження електронної демократії (е-петиції, е-обговорення, е-голосування);
  • Впровадження відкритих даних — забезпечення доступу до державних даних) для всіх громадян України. Також, це можливість розвитку нового напряму Інтернет-бізнесу за рахунок створення сервісів на додаткової вартості;
  • Впровадження електронної ідентифікації та інформаційних систем підтримки управління (управління медициною, екологією, відходами (BankID, MobileID, електронний цифровий підпис).
  • Впровадження електронної взаємодії та електронного документообігу в органах влади для підвищення їх ефективності для усунення бюрократичних якорів, тим самим забезпечуючи прозорість і оперативність роботи.

Діяльність цього агентства спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра України — Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Електронна система охорони здоров'я eHealth[ред. | ред. код]

У березні 2017 року МОЗ, громадська організація «Transparency International», «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» та Державне агентство з питань електронного урядування підписали Меморандум[3], у якому йшлося про спільну розробку eHealth — інформаційно-телекомунікаційної системи.

Для координації роботи створили спеціальний Проектний офіс, який очолив представник «Transparency International» Юрій Бугай. До цього офісу увійшли понад 180 людей: розробники інформаційних систем, представники пацієнтів, лікарів та державних органів. Усі вони — волонтери.

«Transparency International» та «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» розділили обов'язки. Перша відповідає за розробку та тестування елементів сиситеми, юридичний супровід, комунікацію, технічну підтримку. Друга залучає та розподіляє ресурси, працює з донорами, веде фінансову та публічну звітність, а також здійснює пацієнтський контроль за роботою офісу та організовуватиме аудит міжнародними компаніями «великої четвірки» не менше двох разів на рік.

У подальшому офіс лише адмініструватиме систему, але володіти нею і відповідати за її цілісність та безпеку буде міністерство[4].

Система eHealth працює в тестовому режимі з вересня 2017 року, коли стало технічно можливо зареєструвати у системі медичний заклад, лікарів, а також ввести дані декларацій пацієнтів.

5 лютого 2018 року відбулася передача майнових прав інтелектуальної власності від Проектного офісу до Міністерства охорони здоров'я України. Відтоді за подальшу розробку та впровадження eHealth відповідає МОЗ, для чого в грудні 2017 року було створено ДП «Електронне здоров'я»[5].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Розподіл видатків Державного бюджету України на 2019 рік (документ .xls), лист «dod3», рядок 38 — офіційний сайт Верховної Ради України
  2. Деякі питання діяльності центральних органів виконавчої влади. Постанова Кабінету Міністрів України від 4 червня 2014 р. № 255. 
  3. Меморандум про спільну діяльність щодо створення в Україні прозорої та ефективної електронної системи охорони здоров'я від 16.03.2017, який було підписано Міністерством охорони здоров'я, Державним агентством з питань електронного урядування та об'єднанням громадськості, ГО «Трансперенсі Інтернешнл Україна» та БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» визначив початок системної роботи Проектного офісу eHealth та розподіл обов'язків та зони відповідальності сторін Меморандуму щодо створення та впровадження електронної системи охорони здоров'я
  4. Онлайн-медицина: що таке «eHealth», і чи спростить вона життя лікарям та пацієнтам / Громадське, 6 квітня 2017
  5. ПРОЕКТНИЙ ОФІС ПЕРЕДАВ МОЗ СИСТЕМУ EHEALTH / ПРОЕКТНИЙ ОФІС EHEALTH, 06.02.2018

Посилання[ред. | ред. код]