Державне агентство з питань електронного урядування

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Державне агентство з питань електронного урядування
(Агентство е-урядування)
Загальна інформація
Країна Україна
Дата створення 4 червня 2014
Штаб-квартира 03150, м. Київ, вулиця Ділова, 24
Річний бюджет 151.5 млн. (2018)[1]
Голова Риженко Олександр Володимирович
Офіційний сайт

Держа́вне аге́нтство з пита́нь електро́нного урядува́ння утворене 4 червня 2014[2] шляхом перейменування Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Украї́ни  — центральний орган виконавчої влади.

Основні напрямки[ред.ред. код]

Державне агентство з питань електронного управління України — відповідальний координатор, який займається впровадженням електронного управління або електронного уряду. Електронне управління (е-урядування, е-government, е-gov) відноситься до нової форми державного управління, заснованої на широкому використанні сучасних інформаційних технологій (ІТ).

Е-урядування — це новий уряд, націлений на якісне обслуговування громадян, дотримуючись вектора прогресивних країн, по даному напрямку, «сервісна держава» — уряд як послуга для народу.

Діяльність[ред.ред. код]

Державне агентство з питань електронного управління України забезпечує високий рівень відкритості, прозорості та ефективності роботи органів влади, а також нову якість обслуговування громадян і бізнесу, ліквідацію корупції за рахунок використання ІТ.

У пріоритетних завданнях:

  • Впровадження електронних послуг — можливість отримати будь-яку послугу не виходячи з дому (будівництво, земельні послуги, екологія);
  • Впровадження електронної демократії (е-петиції, е-обговорення, е-голосування);
  • Впровадження відкритих даних — забезпечення доступу до державних даних) для всіх громадян України. Також, це можливість розвитку нового напряму Інтернет-бізнесу за рахунок створення сервісів на додаткової вартості;
  • Впровадження електронної ідентифікації та інформаційних систем підтримки управління (управління медициною, екологією, відходами (BankID, MobileID, електронний цифровий підпис).
  • Впровадження електронної взаємодії та електронного документообігу в органах влади для підвищення їх ефективності для усунення бюрократичних якорів, тим самим забезпечуючи прозорість і оперативність роботи.

Діяльність цього агентства спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра України — Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Розподіл видатків Державного бюджету України на 2018 рік (документ .xls), лист "д3", рядок 38 - офіційний сайт Верховної Ради України
  2. Деякі питання діяльності центральних органів виконавчої влади. Постанова Кабінету Міністрів України від 4 червня 2014 р. № 255. 

Посилання[ред.ред. код]