Державний Центр Перекладу Азербайджану

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Державний Центр Перекладу Азербайджану
(азерб. ADTM)
азерб. Azərbaycan Dövlət Tərcümə Mərkəzi
ATM Logo1.jpg
Загальна інформація
Країна Азербайджан
Дата створення 2012 рік
Керівництво діяльністю здійснює Президент Азербайджану
Голова Афаг Масуд

Державний Центр Перекладу Азербайджану (азерб. Azərbaycan Dövlət Tərcümə Mərkəzi) — державний орган, який в централізованому порядку здійснює міри по регулюванню мовної сфери і перекладацької діяльності в Азербайджані.[1][2]

Про Центр[ред. | ред. код]

Засновано розпорядженням Президента Азербайджанської Республіки Ільхама Алієва від 23 травня 2012 року.[3]

Завдання і основні напрямки діяльності Центру[ред. | ред. код]

Метою діяльності Центру є регулювання мовної сфери і перекладацької діяльності в країні, популяризація азербайджанської літератури на міжнародній арені і зарубіжної літератури в Азербайджані.

Основні напрямки діяльності Центру:[1][4]

  • здійснення заходів по вдосконаленню мовної та перекладацької діяльності;
  • втілення в життя заходів по регулюванню та вдосконаленню суспільно-політичного, науково-технічного і міжлітературного обміну в контексті мовної і перекладацької діяльності;
  • ведення перекладацької діяльності в централізованому порядку, підготовка висококваліфікованих перекладачів;
  • популяризація азербайджанської літератури на міжнародній арені і зарубіжної літератури в Азербайджані, переклад і видання кращих зразків азербайджанської та зарубіжної літератури;
  • здійснення контролю за належним використанням державної мови в перекладних матеріалах, а також нагляду за виконанням заходів по організації і вдосконаленню процесу перекладу в різних сферах.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Деятельность. aztc.gov.az. Архів оригіналу за 26 червень 2020. Процитовано 10 жовтня 2020. 
  2. Приступило к деятельности Агентство переводов Азербайджанского государственного центра перевода. azertag.az. 14 травень 2020. Архів оригіналу за 28 червень 2020. Процитовано 10 жовтня 2020. 
  3. Azərbaycan dilinin qloballaşma şəraitində zamanın tələblərinə uyğun istifadəsinə və ölkədə dilçiliyin inkişafına dair Dövlət Proqramı haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı. president.az. 23 травень 2012. Архів оригіналу за 26 червень 2020. Процитовано 10 жовтня 2020. 
  4. Azərbaycan Dövlət Tərcümə Mərkəzinin Nizamnaməsinin təsdiq edilməsi haqqında. e-qanun.az. Архів оригіналу за 26 червень 2020. Процитовано 10 жовтня 2020.