Державний кордон Ісландії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Карта Ісландії

Державний кордон Ісландії — державний кордон, лінія на поверхні Землі та вертикальна поверхня, що проходить по цій лінії, що визначають межі державного суверенітету Ісландії над власними територією, водами, природними ресурсами в них і повітряним простором над ними. Ісландія не має сухопутного державного кордону[1].

Морські кордони[ред. | ред. код]

Історія розширення виключної рибальської зони Ісландії

Ісландія на сході омивається водами Норвезького моря, на південному заході Ірмінгера, на півдні безпосередньо водами Північної Атлантики; на півночі — Гренландського моря Північного Льодовитого океану, на заході Данською протокою відокремлюється від острова Гренландія[1]. Загальна довжина морського узбережжя 4970 км[2]. Територія острова досить компактна: найбільша протяжність з півночі на південь становить 310 км, зі сходу на захід — 500 км. Згідно з Конвенцією Організації Об'єднаних Націй з морського права (UNCLOS) 1982 року, протяжність територіальних вод країни встановлено в 12 морських миль (22,2 км)[3]. Виключна економічна зона встановлена на відстань 200 морських миль (370,4 км) від узбережжя. Континентальний шельф — 200 морських миль (370,4 км) від узбережжя, або до континентальної брівки (стаття 76)[4][2].


Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Атлас світу, 2005
  2. а б Iceland, Geography. Factbook
  3. Part II : [англ.] // United Nations Convention on the Law of the Sea. — New York : United Nations. — Дата звернення: 21 лютого 2017 року.
  4. Part VI : [англ.] // United Nations Convention on the Law of the Sea. — New York : United Nations. — Дата звернення: 21 лютого 2017 року.

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Шаблон:Кордони Ісландії