Державний кордон Італії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Карта Італії

Державний кордон Італії — державний кордон, лінія на поверхні Землі та вертикальна поверхня, що проходить по цій лінії, що визначають межі державного суверенітету Італії над власними територією, водами, природними ресурсами в них і повітряним простором над ними.

Сухопутний кордон[ред. | ред. код]

Загальна довжина кордону — 1836,4 км[1]. Італія межує з 6 державами. На території Італії знаходяться дві країни-анклави — Сан-Марино і Ватикан (у Римі)[2]. Ексклавів території країни не існує[2].

Ділянки державного кордону
Держава Ділянка Довжина (км) Прикордонні регіони Примітки
Австрія Австрія північ 404
Франція Франція північний захід 476
Ватикан Ватикан анклав 3,4
Сан-Марино Сан-Марино анклав 37
Словенія Словенія північний схід 218
Швейцарія Швейцарія північ 698

Морські кордони[ред. | ред. код]

Італія з усіх сторін, окрім півночі, омивається водами Середземного моря Атлантичного океану, на північному заході Лігурійським, на заході Тирренським, на південному сході — Іонічним, на сході — Адріатичним морями[2]. Загальна довжина морського узбережжя 7600 км[1]. Морські кордони в 4 рази довші за сухопутні. Навіть глибинні райони країни віддалені від узбережжя не більше ніж на 200—300 км. Згідно з Конвенцією Організації Об'єднаних Націй з морського права (UNCLOS) 1982 року, протяжність територіальних вод країни встановлено в 12 морських миль (22,2 км)[3]. Виключна економічна зона встановлена на відстань 30 морських миль (55,6 км) від узбережжя. Континентальний шельф — до глибин 200 м[4][1].


Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в Italy, Geography. Factbook
  2. а б в Атлас світу, 2005
  3. Part II : [англ.] // United Nations Convention on the Law of the Sea. — New York : United Nations. — Дата звернення: 21 лютого 2017 року.
  4. Part VI : [англ.] // United Nations Convention on the Law of the Sea. — New York : United Nations. — Дата звернення: 21 лютого 2017 року.

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]