Державний кордон Анголи

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Карта Анголи

Державний кордон Анголи — державний кордон, лінія на поверхні Землі та вертикальна поверхня, що проходить по цій лінії, що визначають межі державного суверенітету Анголи над власними територією, водами, природними ресурсами в них і повітряним простором над ними.

Сухопутний кордон[ред. | ред. код]

Загальна довжина державного кордону — 5369 км[1]. Ангола межує з 4 державами. На території країни анклавів не існує. Держава має ексклав Кабінда на північному заході, за гирлом річки Конго, відділена територією Демократичної Республіки Конго[2].

Ділянки державного кордону
Держава Ділянка Довжина (км) Прикордонні регіони Примітки
Flag of the Democratic Republic of the Congo.svg ДР Конго північ 2646
Намібія Намібія південь 1427
Замбія Замбія південний схід 1065
Республіка Конго Республіка Конго Кабінда 231

Морські кордони[ред. | ред. код]

Ангола на заході омивається водами Атлантичного океану[2]. Загальна довжина морського узбережжя 1600 км[1]. Згідно з Конвенцією Організації Об'єднаних Націй з морського права (UNCLOS) 1982 року, протяжність територіальних вод країни встановлено в 12 морських миль (22,2 км)[3]. Прилегла зона, що примикає до територіальних вод, в якій держава може здійснювати контроль, необхідний для запобігання порушень митних, фіскальних, імміграційних або санітарних законів, простягається на 24 морські милі (44,4 км) від узбережжя (стаття 33)[4]. Виключна економічна зона встановлена на відстань 200 морських миль (370,4 км) від узбережжя[1].


Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в Angola, Geography. Factbook
  2. а б Атлас світу, 2005
  3. Part II : [англ.] // United Nations Convention on the Law of the Sea. — New York : United Nations. — Дата звернення: 21 лютого 2017 року.
  4. Part VI : [англ.] // United Nations Convention on the Law of the Sea. — New York : United Nations. — Дата звернення: 21 лютого 2017 року.

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]