Державний кордон Чилі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Карта Чилі

Державний кордон Чилі — державний кордон, лінія на поверхні Землі та вертикальна поверхня, що проходить по цій лінії, що визначають межі державного суверенітету Чилі над власними територією, водами, природними ресурсами в них і повітряним простором над ними.

Сухопутний кордон[ред. | ред. код]

Загальна довжина кордону — 7801 км[1]. Чилі межує з 3 державами. Уся територія країни суцільна, тобто анклавів чи ексклавів не існує.

Ділянки державного кордону
Держава Ділянка Довжина (км) Прикордонні регіони Примітки
Аргентина Аргентина схід 6691
Болівія Болівія північ 942
Перу Перу північ 168

Морські кордони[ред. | ред. код]

Морські кордони та антарктичні претензії Чилі

Чилі на заході омивається водами Тихого океану[2]. Через Магелланову протоку Чилі має вихід до вод Атлантичного океану. Загальна довжина морського узбережжя 6435 км[1]. Згідно з Конвенцією Організації Об'єднаних Націй з морського права (UNCLOS) 1982 року, протяжність територіальних вод країни встановлено в 12 морських миль (22,2 км)[3]. Прилегла зона, що примикає до територіальних вод, в якій держава може здійснювати контроль необхідний для запобігання порушень митних, фіскальних, імміграційних або санітарних законів простягається на 24 морські милі (44,4 км) від узбережжя (стаття 33)[3]. Виключна економічна зона встановлена на відстань 200 морських миль (370,4 км) від узбережжя. Континентальний шельф — від 200 до 350 морських миль[4][1].

Спірні ділянки кордону[ред. | ред. код]

Чилі претендує на частину Антарктичного континенту — Чилійська Антарктида. На цій території розташовується українська антарктична дослідна станція «Академік Вернадський».

Історичні кордони[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в Chile, Geography. Factbook
  2. Атлас світу, 2005
  3. а б Part II : [англ.] // United Nations Convention on the Law of the Sea. — New York : United Nations. — Дата звернення: 21 лютого 2017 року.
  4. Part VI : [англ.] // United Nations Convention on the Law of the Sea. — New York : United Nations. — Дата звернення: 21 лютого 2017 року.

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]