Державний радник юстиції 1 класу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сташис В. В. зі знаками розрізнення державного радника юстиції 1 класу

Державний радник юстиції 1 класу — класний чин в органах прокуратури України. Другий за старшинством після державного радника юстиції України. Такий класний чин з'явився у прокуратурі СРСР у 1943 році. Присутній також у деяких державах які утворилися після розпаду СРСР у 1991 році (наприклад у Російській Федерації).

Історія[ред. | ред. код]

У СРСР класний чин державного радника 1 класу з'являється згідно з указом Президії ВС СРСР від 16.09.1943 року «О встановленні класних чинів для прокурорсько-слідчих органів прокуратори». Даний класний чин відповідав посаді заступника Генерального прокурора СРСР.

В Україні класний чин державного радника 1 класу встановлений постановою Верховної Ради України від 6 листопада 1991 року № 1795-XII «Про затвердження Положення про класні чини працівників органів прокуратури України».

Посада[ред. | ред. код]

Згідно з Постановою «Про затвердження Положення про класні чини працівників органів прокуратури України», класний чин державного радника юстиції 1 класу відповідає посаді першого заступника Генерального прокурора України.

Історичні знаки розрізнення державного радника 1 класу СРСР[ред. | ред. код]

Знаками розрізнення державних радників 1 класу прокуратури СРСР з 1943 року були шестикутні погони з «генеральським зигзагом», на кожному з яких розміщувалися три п'ятипроменеві зірочки. Між ґудзиком у верхній частині погона та зірочками розташовувалася металева золочена емблема. Розмір погонів дорівнював 14(16)х4,5 см, розмір зірочок дорівнював18 мм. Вздовж погона розміщувалася світло-зелена облямівка завширшки 0,3 см. У 1954 році, погони для прокуратури було скасовано, а знаки розрізнення чинів переходять на оксамитові петлиці з золотою облямівкою завширшки 5 мм. Державний радник 1 класу мав петлиці з трьома зірочками. Розмір петлиць дорівнював 100(95 у скошеній частині)х33 мм, розмір зірочок дорівнював 20 мм. У верхній частині петлиці розміщувалася емблема.

Знаки розрізнення державного радника 1 класу України[ред. | ред. код]

У прокуратурі України позначення чинів знову взяли на себе погони. Державний радник 1 класу має погони подібні до генерал-полковника України (до 2016 року). На погонах з «генеральським зигзагом» розташовується три п'ятипроменеві зірки. На сорочці погони шестикутної форми з емблемою та ґудзиком у верхній частині погону, на мундирі використовуються нашивні погони п'ятикутної форми.

Носії[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Молодший чин

Державний радник
юстиції
2 класу
Прокуратура України
Прокуратура України
Державний радник юстиції 1 класу
Старший чин

Державний радник
юстиції
України