Державний радник юстиції 1 класу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Сташис В. В. зі знаками розрізнення державного радника юстиції 1 класу

Державний радник юстиції 1 класу — класний чин в органах прокуратури України. Другий за старшинством після державного радника юстиції України. Такий класний чин з'явився у прокуратурі СРСР у 1943 році. Присутній також у деяких державах які утворилися після розпаду СРСР у 1991 році (наприклад у Російській Федерації).

Історія[ред.ред. код]

У СРСР класний чин державного радника 1 класу з'являється згідно з указом Президії ВС СРСР від 16.09.1943 року «О встановленні класних чинів для прокурорсько-слідчих органів прокуратори». Даний класний чин відповідав посаді заступника Генерального прокурора СРСР.

В Україні класний чин державного радника 1 класу встановлений постановою Верховної Ради України від 6 листопада 1991 року № 1795-XII «Про затвердження Положення про класні чини працівників органів прокуратури України».

Посада[ред.ред. код]

Згідно з Постановою «Про затвердження Положення про класні чини працівників органів прокуратури України», класний чин державного радника юстиції 1 класу відповідає посаді першого заступника Генерального прокурора України.

Історичні знаки розрізнення державного радника 1 класу СРСР[ред.ред. код]

Знаками розрізнення державних радників 1 класу прокуратури СРСР з 1943 року були шестикутні погони з «генеральським зигзагом», на кожному з яких розміщувалися три п'ятипроменеві зірочки. Між ґудзиком у верхній частині погона та зірочками розташовувалася металева золочена емблема. Розмір погонів дорівнював 14(16)х4,5 см, розмір зірочок дорівнював18 мм. Вздовж погона розміщувалася світло-зелена облямівка завширшки 0,3 см. У 1954 році, погони для прокуратури було скасовано, а знаки розрізнення чинів переходять на оксамитові петлиці з золотою облямівкою завширшки 5 мм. Державний радник 1 класу мав петлиці з трьома зірочками. Розмір петлиць дорівнював 100(95 у скошеній частині)х33 мм, розмір зірочок дорівнював 20 мм. У верхній частині петлиці розміщувалася емблема.

Знаки розрізнення державного радника 1 класу України[ред.ред. код]

У прокуратурі України позначення чинів знову взяли на себе погони. Державний радник 1 класу має погони подібні до генерал-полковника України (до 2016 року). На погонах з «генеральським зигзагом» розташовується три п'ятипроменеві зірки. На сорочці погони шестикутної форми з емблемою та ґудзиком у верхній частині погону, на мундирі використовуються нашивні погони п'ятикутної форми.

Носії[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Молодший чин

Державний радник юстиції
2 класу
Прокуратура України
Прокуратура України
Державний радник юстиції 1 класу
Старший чин

Державний радник юстиції України
Україна Це незавершена стаття про Україну.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Уряд Це незавершена стаття про урядування.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Професія Це незавершена стаття про професію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.