Державний російський драматичний театр (Таллінн)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Державний російський драматичний театр Естонії
Державний російський драматичний театр, Таллінн
Державний російський драматичний театр, Таллінн
Державний російський драматичний театр, Таллінн

Країна Естонія Естонія
Місто
Місце Таллінн
Адреса
Vabaduse väljak 5, 10141 Tallinn
Архітектор Ф. Скуїньш (1926)
Місткість 661 місце
Тип драматичний театр
Статус державний російський
Відкрито 1948
Репертуар російська та світова класика, естонська драматургія, вистави для дітей
Керівництво Яанус Кукк
veneteater.ee
Ідентифікатори і посилання

Мапа

CMNS: Державний російський драматичний театр у Вікісховищі

Державний російський драматичний театр або просто Російський театр Естонії (ест. Vene Teater, рос. Русский театр Эстонии) — один із театрів у столиці Естонії місті Таллінні, російський драматичний.

Загальні дані[ред. | ред. код]

Державний російський драматичний театр  — це репертуарний театр, розташований у само́му середмісті Таллінна (Вабадусе вальяк 5).

Будівля, в якій міститься приміщення театру, збудована 1926 року за проєктом Ф. Скуїньша як кінотеатр, відзначається пишнотою інтер'єру.

У одному з фоє театру міститься художня галерея, де виставляють свої роботи естонські та російські художники. У будівлі часто відбуваються гастролі відомих театральних і музичних колективів Росії та інших країн.

Театральна зала (партер і балкон) розрахована на 661 місце. Дзеркальне фоє (розраховане на близько 70 місць) використовується і як зала для творчих зустрічей, вечорів, презентацій тощо. У Рожевому фоє на другому поверсі розташований затишний театральний бар, що обслуговує відвідувачів під час вистав.

З історії та сьогодення театру[ред. | ред. код]

Державний російський драматичний театр Естонії було відкрито в Таллінні 15 грудня 1948 року і дотепер він є єдиним професійним російським театром Естонії.

Основу театру склали випускники найстарішого театрального вишу Москви ГІТІСу (нині Російська Академія театрального мистецтва) — курс професора В. Бєлокурова.

На сцені Російського театру Естонії здійснювали постановки дуже відомі українські, російські та естонські режисери — Роман Віктюк, Андрій Тарковський, Юрі Сілларт, Лембіт Ульфсак тощо.

З відомих акторів театру — прима київського Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки Ада Роговцева та народний артист Росії Олег Стриженов.

Театр випускає 8—10 прем'єр щороку. Деякі з вистав ставлять на «незвичному» майданчику (т.зв. «мала сцена») — у Дзеркальному фоє театру, репертуар якого складає переважно російська класика.

Від 7 січня 2007 року театром керує Яанус Кукк.

Репертуар і діяльність[ред. | ред. код]

За понад 50 років свого існування Державний російський драматичний театр у Таллінні випустив близько 500 вистав. Це постановки сучасних російських та світових драматургів, російська та світова класика, естонська драматургія, вистави для дітей.

Останніми роками (2000-ні) колектив театру чимало гастролював — по Росії (Москва, Санкт-Петербург, Новгород), балтійських країнах (Рига, Вільнюс), брав участь у низці фестивалів.

Джерела і посилання[ред. | ред. код]