Державні символи України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Згідно з Конституцією України, державними символами України є

у кольори Державного Прапору України. Державний Прапор України не є «жовто-синій» чи «жовто-блакитний», оскільки за правилами геральдики кольори «читаються» згори донизу. До Державного Прапора України виявляють пошану, схиляючи голову чи вклоняючись, а часом і стають на одне коліно. Військові віддають прапорові честь[1].

Державний Герб України[ред.ред. код]

Докладніше: Тризуб
Герб України

Великий Державний Герб України, згідно зі статтею 20 Конституції України, встановлюється з урахуванням малого Державного Герба, як його головного елемента, і герба Війська Запорізького, і затверджується не менше як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України.

19 лютого 1992 р. Верховною Радою України ухвалена постанова «Про Державний Герб України», якою було затверджено «Тризуб, як малий герб України» та, відповідно, головний елемент великого герба[2].

Державний Гімн України[ред.ред. код]

Гімн України


Див. також[ред.ред. код]

  • Державні символи Президента України
  • Салтан Н. М., Салтан О. М. «Живи Україно незламна і сильна»… Парламентські дебати навколо затвердження тексту Державного гімну України 4 та 6 березня 2003 року |Н.М. Салтан, О. М. Салтан // Сіверянський літопис. Всеукраїнський науковий журнал. – 2016. – №4 (130). – С. 16-36. Електронна версія статті: http://www.siver-litopis.cn.ua/arh/2016/04_16.pdf

Примітки[ред.ред. код]

  1. Державна символіка України | Для юних громадян. children.kmu.gov.ua. Процитовано 2016-08-10. 
  2. Державна символіка України | Для юних громадян. children.kmu.gov.ua. Процитовано 2016-08-10.