Дерк-Хартог

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Shark Bay.svg

Дерк-Хартог (англ. Dirk Hartog Island) — острів в Індійському океані недалеко від узбережжя Західної Австралії. Входить до складу об'єкта Всесвітньої спадщини — затоки Шарк.

Географія[ред.ред. код]

Дерк-Хартог являє собою острів, розташований біля узбережжя регіону Гаскойн в Західній Австралії, будучи найбільшим і найбільш західним островом цього штату. На південний схід від нього знаходиться мис Стіп-Пойнт, найзахідніша точка континентальна Австралії. Відстань до континентальної частини Австралії становить всього 2 км; до міста Перт, столиці Західної Австралії, — близько 850 км. Дерк-Хартог відділений протокою Натураліст від острова Дорр та затокою Денем від півострова Перон. Площа острова — 624,8 км ². Довжина берегової лінії — 192,9 км. [1] Довжина Дерк-Хартог становить близько 80 км, ширина варіюється від 3 до 15 км.

Ландшафт острова переважно представлений піщаними дюнами, покритими низькорослими чагарниками. В минулому на Дерк-Хартог розташовувалася вівчарська ферма, в якій було близько 20 тисяч овець, проте в наш час[Коли?] популяція цих тварин на острові різко скоротилася.

На Дерк-Хартог гніздиться велика кількість морських черепах. Мешкає ендемічний підвид розписного малюра (лат. Malurus leucopterus).

Примітки[ред.ред. код]

  1. Islands of Australia (англійською). UN SYSTEM-WIDE EARTHWATCH Web Site. Архів оригіналу за 2012-03-29. Процитовано 2009-04-04.