Десятерик Дмитро Валентинович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дмитро Валентинович Десятерик
Народився 17 січня 1964(1964-01-17) (55 років)
місто Дніпро
Громадянство Україна Україна
Національність Україна Україна
Діяльність кінокритик, журналіст

Дмитро Валентинович Десятерик (17 січня 1964, місто Дніпро) — український кіно- і театральний критик.

Журналістська діяльність[ред. | ред. код]

Народився у Дніпрі. Закінчив театральний факультет Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого (кафедра театрознавства). Кінокритик, журналіст, упорядник і автор більшості статей у книзі «Альтернативна культура. Енциклопедія» (Москва, «Ультракультура», 2005). Кілька прозових мініатюр опубліковані у збірнику «Дуже короткі тексти» (Москва, НЛО, 2000). Публікувався в «Мистецтві кіно», в журналі «НАШ», в українських і російських газетах.

Журналіст щоденної всеукраїнської газети «День». Автор численних інтерв'ю з кінорежисерами, акторами, художниками, літераторами, зокрема Матвієм Вайсбергом, Кірою Муратовою, Оленою Придуваловою, Олексієм Аполлоновим, Олексієм Белюсенко, Мирословам Слабошпицьким, Марією Гофштаттер, Лесею Ставицькою тощо.

У 2013 році був у складі журі 43-го Міжнародного кінофестивалю "Молодість".

Є членом Міжнародної федерації кінопреси (FIPRESCI)[1]. У серпні 2015 кандидатуру Десятерика схвалено для участі у журі ФІПРЕССІ 39 Монреальського кінофестивалю, отже він став першим українцем-членом журі в історії цього кінофестивалю[2]. За словами Дмитра Десятерика, свою роботу в журі він присвячує Олегу Сенцову та Олександру Кольченку[3].

Працював над створенням арт-енциклопедії «UKRAINE. THE BEST. Культурний простір від А до Я», до якої увійшли 123 діячи культури України. Ця енциклопедія завоювала звання «Найкраща книга року» 23-го «Форуму видавців» у 2016 році[4].

У 2015 році Дмитра Десятерика обрано членом «Українського Оскарівськго комітету»[5][6]

Інші дані[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]