Джеймс Ґордон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Джеймс Ґордон
Комісар Гордон.jpg
Комісар Ґордон у коміксі «Battle For the Cowl: Commissioner Gordon» #1. Малюнок Хосе Ладронна
Історія
Видавець DC Comics
Дебют Detective Comics #27 (травень 1939)
Автор(и) Білл Фінгер
Боб Кейн
Лоуренс Донован
Генрі Ральстон
Джон Нановіч
Характеристики
Повне ім'я Джеймс В. Гордон
Вид людина
Громадянство США США
Союзники
Бетмен, Робін, Бетгерл

Джеймс «Джим» Ґордон (англ. James W. "Jim" Gordon) — персонаж американських коміксів про Бетмена видавництва DC Comics. Персонаж дебютував у Detective Comics #27 (травень 1939), де також вперше з'явився Бетмен. Героя створив Білл Фінгер, але приписується він Бобу Кейну. Ім'я походить від персонажа pulp-журналів комісара Джеймса В. «Вайлдкет» Гордона, також відомого як «Заклинатель», вигаданого Генрі Ральстоном, Джоном Нановічем, і Лоуренсом Донованом для видавництва Street & Smith. Комісар Гордон дебютував як союзник Бетмена, що робить його першим серед персонажів, що підтримували Темного Лицаря.

Переважно у міфології Бетмена Гордон працює комісаром поліції у Ґотем-Сіті. Він поділяє зацікавленість Бетмена у подоланні злочинності міста. У Золотий та Срібний вік коміксів і у телесеріалі 1960-х років він повністю довіряє Бетмену. У більшості сучасних історій він дещо скептично ставиться до методів Бетмена, але, тим не менш вірить, що Ґотем потребує його. Гордон має доньку Барбару та сина Джеймса Гордона-молодшого (вперше з'явився у «Batman: Year One»).

Джим Гордон — важлива частина міфології Бетмена, тому присутній у більшості медійних адаптацій, таких як відеоігри, анімаційні та ігрові фільми. Роль комісара у фільмах і серіалах різних часів виконували Лайл Телбот, Ніл Гамільтон, Пет Гінгл, Гері Олдмен, Бен Мак-Кензі та Дж. К. Сіммонс. Джим Гордон посів 19 місце у списку топ-100 героїв коміксів за версією IGN.

Біографія[ред. | ред. код]

Перш ніж стати офіцером поліції, Гордон служив морським піхотинцем. У різних версіях міфології Бетмена, Джим Гордон у той чи інший момент зображується комісаром Департаменту поліції Готем-Сіті. Для зв'язку із Бетменом Гордон використовує Бет-сигнал. Стало звичкою, що Бетмен зникав, так не завершивши розмови із комісаром. Гордон зазвичай сивий або рудоволосий, вусатий і носить окуляри. Переважно одягнений у плащ, краватку. В окремих випадках носить федору. Оскільки, у «Кризі на Нескінченних Землях» відбувся реткон історій персонажів, а також через різні інтерпретації у кіно та на телебаченні, деталі біографії Гордона варіюються від оповідання до оповідання.

Гордон двічі одружений: спочатку на Барбарі Ейлін Кін, а потім на Сарі Ессен-Гордон.

Посилання[ред. | ред. код]