Джей Роберт Пріцкер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Джей Роберт Пріцкер
англ. Jay Robert Pritzker
Illinois Gov. J.B. Pritzker.jpg
Президент: Дональд Трамп
 
Партія: Демократична партія США
Освіта: Дюкський університет
Ім'я при народжені: англ. Jay Robert Pritzker
Народження: 19 січня 1965(1965-01-19) (54 роки)
Чикаго, Іллінойс, США
Громадянство: США
Батько: Donald Pritzker[d]
Діти: 2

Медіафайли у Вікісховищі?

Джей Роберт Пріцкер (англ. Jay Robert Pritzker; нар. 19 січня 1965(19650119), Чикаго, Іллінойс, США) — американський мільярдер, підприємець, громадський діяч і філантроп. Він є засновником PSP Capital Partners і Pritzker Realty Group, а також співзасновником Artemis Real Estate Partners. В сімейному бізнесі родини Прінцкер[1], Джей Роберт посідає вагоме місце.

В 2018 році Джей Роберт, як представник Демократичної партії, здобув переконливу перемогу у виборчих перегонах на посаду губернатора штату Іллінойс. Відтак він виявився одним з небагатьох мільярдерів-політиків на такй посаді[2].

Життєпис[ред. | ред. код]

Джею Роберту Пріцкеру випало народись в одній із найбагатших родин Північної Америки, відтак він мав піти стопами батька і розвивати бізнес-імперію своєї родини. Але, поміж тим, Джей Роберт захоплювався й суспільними проектами впродовж всього свого життя — тому й домігся ще й значних успіхів на політичному напрямку.

Дитинство і родина[ред. | ред. код]

Джей Роберт Пріцкер народився 19 січня 1965 року в Каліфорнії, південніше Сан-Франциско. Його батьки Дональд Пріцкер (Donald Pritzker; 1932—1972) та Сью Сандел (Sue Sandel; 1932—1982)[3], побралися 1958 року і мали 3 дітей. Свого наймолодшого сина вони назвали на честь його двох дядьків[4] (старших братів Дональда), відомих американських бізнесменів та меценатів еврейського походження, внуків еврея-імігранта з України (з села Великі Пріцьки) Якова Пріцкера, зачинателя фінансового клану Пріцкерів.

Високоосвічені батьки, які одночасно здобували класичну освіту в елітній школі Ілінойса — Francis W. Parker School. Очевидно, що там вперше й познайомилися, намагалися прищеплювати дітям пієтет до навчання/науки: як світської — в школах, так і духовної — в синагозі. Поміж тим, батько схиляв дітей до економічних дисциплін, набутих ним в Гарвардському університеті, а мати плекала мистецькі схильності дітей, будучи випускницею Коледж Редкліфф, жіночого відділення Гарвардського коледжу. Якщо старші діти, Пенні та Ентоні, ще застали батьків у розквіті сил, в часи їх суспільної активності (молодший внук Якова полишив вотчину батька і діда та поселився на Заході США, вів більш незалежну та громадську діяльність), то молодщому Джей Роберту випала складніша доля. Уже в 7 років він став сиротою, адже Дональд Пріцкер помер, на 39 році життя, від серцевого нападу під час гри в теніс на корті готелю Хаят (на Гаваях).

Спершу опіка матері та частини родичів відвертала увагу дитини від сімейних проблем, та невдовзі мати все частіше прикладалася до алкоголю, що родині довелося детальніше заопікуватися дітьми Дональда. Авже через 10 років, 1982 року, Сью Сандел помирає і Джей Роберт став круглим сиротою каліфорнійської гілки Пріцкерів. Старші дядьки, опікуючись наймолодшим сином Дональда, переконали його перебратися до сімейної вотчини — Чикаго.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]