Джек Голдман

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Джейкоб "Джек" Голдман (англ. Jacob "Jack" Goldman; 18 липня 1921(19210718) Бруклін, Нью-Йорк[1]20 грудня 2011, Вестпорт, Коннектикут[2]) — американський фізик і підприємець. Відомий своєю роботою директора наукової лабораторії Форд Мотор компані, і як засновник і колишній керівник відомого науково-дослідного центру Xerox PARC в Пало-Альто, Каліфорнія (Xerox Palo Alto Research Center). Він також був викладачем в Карнегі-Тек.

Біографічні відомості[ред. | ред. код]

Голдман родився в Брукліні в 1921 році в родині євреїв емігрантів з Росії. Він закінчив університет "Ієшива" та Університет Пенсільванії, де отримав ступінь доктора філософії з фізики. Він спеціалізувався на явищі магнетизму.

Після закінчення навчання Голдман працював в енергетичній компанії Westinghouse і викладав в Університеті Карнегі-Меллона, а в 1955 році почав роботу в Ford, де керував дослідницькою лабораторією.

Серед проектів, над якими працював Голдман у Форд в 1960-х років були натрій-сірчані акумулятори для електромобілів.[3] Голдман вижив після важкої аварії автомобіля Ford Lincoln з бензиновим двигуном, і уїдливо зауважив: "Я припускаю, що я довів, що бензин є небезпечнішим ніж натрій-сірчані батареї."[4]

Після роботи в компанії Ford Motor в 1968 Голдман був запрошений Xerox на посаду старшого віце-президента з досліджень і розробок компанії. Він найняв фізика Джорджа Пейка (George Pake[en]) і протягом перших 10 років у відкритому ним у 1970 центрі Xerox PARC було народжено дуже багато технологій, фундаментальних для розвитку ІТ-галузі, включаючи лазерні принтери, об'єктно-орієнтоване програмування та локальні обчислювальні мережі. У 1975 вчені Xerox PARC розробили перший графічний інтерфейс з робочим столом, вікнами і випадаючими меню, управляти яким пропонувалося за допомогою миші. Ця розробка стала основою персонального комп'ютера Xerox Alto, а згодом — усіх персональних комп'ютерів у світі.

У 1982 Голдман залишив керівну посаду в Xerox, зберігши крісло в раді директорів, і став приватним інвестором.

Помер Джейкоб Голдман 20 грудня 2011 від серцевої недостатності у віці 90 років.

Виноски[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]