Джентрифікація

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Традиційно найбільша афроамериканська спільнота Бедфорд-Стайвезент у місті Нью-Йорк зараз піддається джентрифікації художниками та представниками міської богеми

Джентрифікація (англ. gentrification) — реконструкція і оновлення будівель в раніше нефешенебельних частинах міста та асоційований з ними переїзд до району багатіших мешканців[1]. При цьому в районі зазвичай відбуваються істотні зміни в демографії, зокрема піднімається середній дохід, зменшується розмір сім'ї, змінюються характер та культура[2].

Джентрифікація може відбуватися згідно з програмою запланованого міського відновлення або в результаті зміни популярності району через зміни в структурі міста. При цьому в район направляються інвестиції, що йдуть на розвиток інфраструктури і кредити для придбання нерухомості[3]. Подібні дії з боку уряду зазвичай обумовлені зменшенням злочинності в таких районах та збільшення збору податків на нерухомість[4]. Проте джентрифікація може бути як корисною, так і шкідливою для існуючих мешканців району, в результаті вона часто пов'язана з акціями підтримки або протесту[5].

Посилання[ред.ред. код]

  1. Benjamin Grant (2003-06-17). What is Gentrification?. Public Broadcasting Service. Архів оригіналу за 2013-06-30. 
  2. by Nicole Brydson (2008-05-23). Brooklyn, The Borough: A Case of Gentrification. The New York Observer. Архів оригіналу за 2013-06-30. 
  3. Fannie Mae Foundation
  4. Betsky, A (1997) Queer space: architecture and same-sex desire, New York: William Morrow & Co. (ISBN 0-688-14301-6).
  5. Heather Mac Donald (August 1993). The New Community Activism. City Journal. Архів оригіналу за 2013-06-30.