Джеронімо Стілтон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Джеронімо Стілтон роздає автографи

Джеронімо Стілтон - це серія дитячих книг, бестселер, що видається видавництвом «Edizioni PIEMME», Мілан, Італія, з 2000 року. На сьогодні права належать Atlantyca Entertainment.  

Видавництво «Ірбіс Комікси», Львів, яке отримало права на переклад українською мовою даної серії, видає починаючи з вересня 2015 року комікс-серію (графічні романи) з Джеронімо Стілтоном, присвячену відомим подіям та особистостям в історії людства. 

Книги Джеронімо Стілтона перекладені на 45 мов, продано понад 30 мільйонів примірників тільки в одній Італії, понад 115 мільйонів по всьому світу. Джеронімо Стілтон отримав нагороду премію Anderson 2001 за Особистість Року. Один з його бестселерів виграв нагороду 2002 р. як одна з найпопулярніших електронних книг року. У 2006 р. Джеронімо Стілтон виграв Nickelodeon Kids Choice Award (дитячий вибір року), а в 2008 він виграв приз Cartoomics «Не просто комікс»[1].

Хоча у книгах вказано, що їх автором є сам герой — Джеронімо Стілтон, оригінальна ідея належить Елізабетті Дамі.

Книги адресовані, насамперед, дітям від 5 до 13 років, однак часто є цікавими й для всіх інших категорій читачів.

Головні герої[ред. | ред. код]

Головним героєм є миша, що розмовляє, та живе в місті Мишанія на Мишачому острові. Це відомий автор, Джеронімо Стілтон, який працює журналістом і редактором газети «Гризун».

У нього є молодша сестра Тея Стілтон, двоюрідний брат Трап Стілтон і улюблений племінник, дев'ятирічний Бенджамін Стілтон. Джеронімо ерудований та врівноважений миш, який хотів би нічого кращого ніж жити спокійним життям. Однак він постійно потрапляє в далекі пригоди разом з Теєю, Трапом і Бенджаміном.

Друзями Стілтонів є професор Амперіо Вольт, Патті Спрінг, Пандора та Пронира Пікпік, які допомагають їм у їх історичних місіях.

Кожен з героїв має свої особливі риси та вміння. Тея — розумна та кмітлива, любить подорожувати та, навіть, має чорний пояс з карате. Професор Вольт — відомий науковець, який винайшов Супермишину (машину часу). Пронира Пікпік — приватний детектив. А Трап Стілтон — жартівник та ласун.

Сюжет[ред. | ред. код]

Зустріч з читачами

Пригоди головних героїв пов'язані з діями котів-піратів. Коти-пірати віднайшли спосіб подорожувати в минуле на своєму котольоті, щоб змінити історію на свою користь.

За допомогою професора Вольта, Джеронімо та його друзі відправляються на Супермишині вслід за котами, щоб врятувати історію та зберегти майбутнє.

Події переносять героїв коміксів у різні епохи — Античний Світ, Середньовіччя, Ренесанс, де вони захищають Леонардо да Вінчі, Марко Поло, Гутенберга, Моцарта та інших відомих історичних постатей, щоб їхні твори та винаходи дійшли до наших часів в такому вигляді, в якому ми їх знаємо.

Книги[ред. | ред. код]

У першій книзі-коміксі пригод Джеронімо Стілтона «Відкриття Америки» головні герої переносяться у часи Христофора Колумба услід за котами-піратами, які хочуть привласнити собі честь відкриття Америки та її багатства. Джеронімо та його друзів чекає довга та нелегка подорож Атлантичним океаном разом з експедицією Колумба.

Видавництво «Ірбіс Комікси» видало починаючи з 2015 року цю, а також наступні книги серії — «Таємниця Сфінкса», «Шахраї в Колізеї», «Слідами Марко Поло» та «Динозаври наступають».

У кожному коміксі подаються історичні факти, таким чином читач не лише поринає у захоплюючий сюжет, а й дізнається багато цікавого з історії світу.

Дана серія виникла в Італії і стала найпопулярнішою дитячою серією книг в цій країні. Детальніше про цю серію розповів представник видавництва на телепередачі «ТРК Львів» (відео).

Портал Читомо, включивши серію Джеронімо Стілтона у свій огляд, справедливо звернув увагу на те, що, на жаль, таких проектів дуже мало в Україні «Форум видавців-2015: ринок ожив, конкурує і експериментує» (стаття).

Графічні новели про Джеронімо Стілтона[ред. | ред. код]

№ в оригіналі № в Україні Назва Оригінальна публікація Публікація в Україні
Видавець Дата Видавець Дата
1 1 «Відкриття Америки»
«The Discovery of America»
Papercutz 18 серпня 2009 Ірбіс Комікси 9 вересня 2015[2]
2 2 «Таємниця Сфінкса»
«The Secret of the Sphinx»
Papercutz 18 серпня 2009 Ірбіс Комікси 9 вересня 2015[3]
3 3 «Шахраї в Колізеї»
«The Coliseum Con»
Papercutz 24 листопада 2009 Ірбіс Комікси 9 вересня 2015[4]
4 4 «Слідами Марко Поло»
«Following the Trail of Marco Polo»
Papercutz 13 квітня 2010 Ірбіс Комікси 19 квітня 2016[5]
5 Н/Д «Великий льодовиковий період»
«The Great Ice Age»
Papercutz 6 липня 2010 Н/Д Н/Д
6 6 «Хто викрав Мону Лізу»
«Who Stole the Mona Lisa?»
Papercutz 26 жовтня 2010 Ірбіс Комікси 3 березня 2017[6]
7 5 «Динозаври наступають»
«Who Stole the Mona Lisa?»
Papercutz 1 лютого 2011 Ірбіс Комікси 6 вересня 2016[7]
8 Н/Д «Зіграй це знову, Моцарте!»
«Play It Again, Mozart!»
Papercutz 13 вересня 2011 Н/Д Н/Д
9 Н/Д «Дивна машина книг»
«The Weird Book Machine»
Papercutz 31 січня 2012 Н/Д Н/Д
10 7 «Врятувати Олімпійські ігри»
«Geronimo Stilton Saves the Olympics»
Papercutz 5 липня 2012 Ірбіс Комікси 3 травня 2018[8]
11 Н/Д «Ми завжди матимемо Париж»
«We'll Always Have Paris»
Papercutz 2 жовтня 2012 Н/Д Н/Д
12 Н/Д «Перший самурай»
«The First Samurai»
Papercutz 19 березня 2013 Н/Д Н/Д
13 Н/Д «Найшвидший поїзд на Заході»
«The Weird Book Machine»
Papercutz 10 грудня 2013 Н/Д Н/Д
14 8 «Перша миша на Місяці»
«The First Mouse on the Moon»
Papercutz 24 липня 2014 Ірбіс Комікси 2018

Мультсеріал[ред. | ред. код]

Популярною також є серія мультфільмів з Джеронімо Cтілтоном, створена в 2009 році на основі книг про нього. 15 квітня 2010 р. Atlantyca Entertainment і MoonScoop оголосили, що вони будуть продовжувати серію з двадцять шостого епізоду другого сезону, прем'єра якого відбулася в Італії 24 жовтня 2011 року. Третій сезон ще перебуває у процесі створення.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]