Джипні

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Джипні (Англійська: jeepney, Філіппінська: dyipni), іноді називаються просто джипами (Англійська: jeep, Філіппінська: Dyip), є найпопулярнішими засобами громадського транспорту на Філіппінах. Вони відомі своїми переповненими сидіннями та кітчевими декораціями, які стали повсюдним символом філіппінської культури та мистецтва.[1] Джипні марки Sarao Motors був виставлений у Філіппінському павільйоні на Нью-Йоркському світовому ярмарку як національний образ філіппінців.

Джипні у місті Легазпі

Огляд

[ред. | ред. код]
Willys Jeep зразка 1943 року — основа для дизайну джипні

Джипні спочатку виготовлялись з американських військових джипів, що залишилися після Другої світової війни. Слово "джипні" ("jeepney") може бути телескопійним словом – деякі джерела вважають це комбінацією "джип" та "джитні" ("jeep" and "jitney"), в той час як інші джерела говорять "джип" і "коліно" ("jeep" and "knee"), тому що пасажири сидять дуже близько один від одного. Більшість джипні використовуються як комунальні транспортні засоби. Деякі з них використовуються як особисті транспортні засоби. Значно рідше джипні виступають як комерційний транспорт.

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Stuart, Godofredo U. The Philippine Jeepney: The Undisputed King of the Road. StuartXChange. The Philippines. Архів оригіналу за 11 серпня 2017. Процитовано 13 травня 2016.

Джерела

[ред. | ред. код]

Зовнішні посилання

[ред. | ред. код]