Джихангір

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Шехзаде Джихангір
Şehzade Cihangir
Псевдо Заріфі
Народився 9 грудня 1529
Стамбул, Османська імперія
Помер 27 листопада 1553
Алепо
Поховання
Країна Османська імперія
Діяльність поет
Титул шехзаде
Посада санджак бей Алеппо
Конфесія іслам
Рід Османи
Батько Сулейман I Пишний
Мати Хюррем Султан
Брати, сестри Міхрімах, Шехзаде Мустафа, Селім II, Шехзаде Абдулла, Баязид і Шехзаде Мехмед

Шехзаде́ Джихангі́р (осман. الأمير جيهانغير‎‎, тур. Şehzade Cihangir; 9 грудня 1529 — 27 жовтня 1553) — молодший син султана Османської імперії Сулеймана I Пишного від його законної дружини Хасекі Хюррем Султан. На честь шехзаде Джихангіра названо один із районів Стамбула.

Біографія[ред. | ред. код]

Шехзаде народився 9 грудня 1529 року в Стамбулі. Був шостою дитиною і п'ятим сином Хюррем Султан і Сулеймана.

Мав горб, який міг з'явитися у нього внаслідок травми при пологах ;можливо, що маленький шехзаде отримав ваду у дитинстві (в 1535 Хюррем Султан писала султану, що інфікована рана на плечі Джихангіра загоюється). Через це претендувати на престол не міг. Щоб не відчувати разючого болю, шехзаде вживав наркотики. Запасався він ними в Амасьї у названого брата Мустафи, не міг бути йому ворогом, тож про свою долю після того, як Мустафа стане султаном, не хвилювався. Знав кілька мов і писав вірші під псевдонімом Заріфі, вів довгі розмови з батьком. Захоплювався каліграфією і був надзвичайно освіченим. Про гострий розум Джихангіра говорили ще з тих днів, як шехзаде був маленьким. Незважаючи на вади здоров'я, мав свою наложницю, але ім'я дівчини, на жаль, невідоме, як і ім'я народженого нею сина, про долю якого також нічого невідомо. У 1549 був призначений батьком на посаду санджак бея (правитель санджака) Алеппо.

Помер 27 листопада 1553 р. у віці 23-х (майже 24-х) років  з жалю за братом Мустафою, сином Махідевран. Похований в мечеті Шехзаде в Стамбулі.

«Камерія»
(ймовірно, портрет Міхрімах)
Тиціан, приблизно 1555
Селім II
невідомий автор, невідомий рік

Кіно[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]