Джміль Герштеккера

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Джміль Герштеккера
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Підтип: Шестиногі (Hexapoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Ряд: Перетинчастокрилі (Hymenoptera)
Надродина: Апоідеї (Apoidea)
Родина: Бджолині (Apidae)
Рід: Джміль (Bombus)
Підрід: Megabombus
Вид: Джміль Герштеккера
Біноміальна назва
Bombus gerstaeckeri
Morawitz, 1881
Посилання
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Bombus gerstaeckeri
EOL logo.svg EOL: 1065269
ITIS logo.svg ITIS: 714914
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 395527

Джміль Герштеккера (лат. Bombus gerstaeckeri) — вид комах ряду перетинчастокрилих.

Поширення[ред.ред. код]

Вид є рідкісним в межах світового ареалу[1].

Зустрічається в Піренеях, Альпах і на Балканському півострові[2]. Крім того цю комаху було відзначено на Прикарпатті та горах Кавказу[3].

В Україні трапляється лише в Українських Карпатах, у масивах Чорногора і Горгани[1].

Короткий опис імаго[ред.ред. код]

Джміль Герштеккера за ейдономією подібний до Bombus consobrinus (Dahlbom, 1832). Це великий джміль з видовженою головою; Довжина тіла у матки становить 20-26 міліметрів, в робочих особин 15-17 мм, а у самців 16-18 міліметрів. Спинка і 1-м тергіт черевця в волосках, забарвлення яких варіює від блідо-коричневого до коричнево-червоного. Передня частина черевця, після першого сегмента, вкрита чорними волосками, в той час як задня частина черевця вкрита білими волосками, окрім останнього сегменту черевця, що також вкритий чорними волосками[4].

Середовище існування та особливості біології[ред.ред. код]

Оліголектичний вид. Живиться і відповідно є запилювачем рослин із роду борець. Є рекордсменом за довжиною хоботка з-поміж інших видів джмелів. Трапляється в діапазоні висот 600-1500 м у всіх лісових поясах, місцями заходить у субальпійський пояс. Біотопічний розподіл виду визначається тим же таки біотопічним розподілом аконіту[1].

Примітки[ред.ред. код]

  1. а б в Червона книга Українських Карпат. Тваринний світ / заг. ред. — О.Ю Мателешко, Л. А. Потіш. — Ужгород: Карпати, 2011. — 336 с.
  2. Amiet, F. 1996. Hymenoptera, Apidae, 1. Teil. Allgemeiner Teil, Gattungsschlüssel, die Gattungen Apis, Bombus und Psithyrus. — Schweizerische Entomologische Gesellschaft, Neuchâtel, 98 pp.
  3. Ponchau O., Iserbyt S., Verhaeghe J.-C., Rasmont P. 2006. Is the castratio of the oligolectic bumblebee Bombus gerstaeckeri Morawitz (Hymenoptera: Apidae) biased to queens? Annales de la Société Entomologique de France (N. S.) 42(2): 207–214.
  4. Hummel-Arten Wildbienen