Джон Аарон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Джон Аарон
John W. Aaron
Джон Аарон під час міссії Gemini 5.
Джон Аарон під час міссії Gemini 5.
Народився 1943(1943)
Техас, США
Місце проживання НАСА
Громадянство Flag of the United States.svg США
Діяльність flight controller, інженер
Alma mater Southwestern Oklahoma State University, 1964
Сфера інтересів технічна
Заклад Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору
Відомий завдяки: міссії Аполлон-12, Аполлон-13

Джон Аарон (англ. John W. Aaron) (народився 1943, штат Техас, США) — колишній інженер НАСА, що працював у Центрі управління польотом за програмою «Аполлон». Став широко відомим завдяки врятуванню ним міссій «Аполлон-12» та «Аполлон-13»[1].

Робота в НАСА[ред. | ред. код]

Аполлон-12[ред. | ред. код]

Інженер Центру управління польотами Джон Аарон відіграв вирішальну роль у продовженні польоту корабля «Аполлон-12» на Місяць після двох ударів блискавок. Його рекомендація дозволила відновити працездатність бортової телеметрії корабля і впевнитися у справності обладнання. Джон Аарон запропонував перевести перемикач SCE (Signal Conditioning Equipment) в положення Aux[2]. Ніхто з наземної команди не знав про таку можливість, але рекомендація була передана на борт «Аполлона-12», і астронавт Бін зумів її реалізувати. Після такого втручання і перезапуску бортової електроніки Центр управління зміг отримати данні телеметрії, спираючись на які було прийняте рішення про доцільність виведення корабля на місячну траєкторію.

Аполлон-13[ред. | ред. код]

Після вибуху на борту корабля Аполлон-13 Джон Аарон отримав завдання вирішити проблему з джерелом живлення місячного модуля, а потім - з нестачею електроживлення під час зворотного польоту. Йому було дозволено накласти вето на ідеї інших інженерів, особливо коли вони впливали на використання потужності електричних батарей. Як відповідальний за нормування потужності космічного апарату під час зворотного польоту, він розробив інноваційну послідовність операцій з бортовим живленням, яка дозволила повернути на Землю командний модуль при роботі на обмеженій потужності батареї. На відміну від існуючих процедур, прорахувавши усі ризики, він наказав вимкнути вимірювальну систему, яка охоплює телеметрію, засоби відеоспостереження та передавач зв'язку, щоб увімкнути їх в останній раз безпосередньо перед спуском. Без вимірювальної системи екіпаж і диспетчери не могли знати напевно про правильність траєкторії польоту до самої останньої миті перед спуском. Однак без внесення таких змін капсула з екіпажем вичерпала б запас батареї до приводнення. Процедура виявилася успішною, і екіпаж повернувся на Землю.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Lost Moon by Jeffrey Kluger and James Lovell, Houghton Mifflin (T) (October 1994) ISBN 0-395-67029-2
  2. NASA Johnson Space Center (November 24, 1969). Apollo 12 Spacecraft Commentary. NASA Johnson Space Center Mission Transcript History Portal. с. 14. Процитовано August 3, 2019.