Джон Доріан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
вигаданий персонаж[d]
Джон Доріан
JohnDorian.jpg
Твір Клініка
Автор Білл Лоуренс
Виконавець ролі
  • Зак Брафф
Прототип Джонатан Доріс
Інформація
Ім'я Джон
Прізвисько Джей Ді
Стать Чоловік
Вік 34
Рід занять Лікар
Дата народження 1975
Звання Ординатор
Родичі Батьки: Сем і Барбара Доріани, брат Ден Доріан
Діти Сем Перрі Гілліган Доріан (син)
Число епізодів 168
Перша поява "Мій перший день"
Остання поява "Наша маячня стає реальністю"

Доктор Джонатан Майкл «Джей Ді» Доріан (англ. Dr. Jonathan Michael Dorian) — головний герой телесеріалу «Клініка». Його роль виконує актор Зак Брафф, де вперше з'являється в пілотній серії серіалу ("Мій перший день"). З'являється в 167 епізодах із 168.

Біографія[ред.ред. код]

Родина[ред.ред. код]

Джон — молодший син Сема і Барбари Доріанів (народився приблизно 1975 року у Тротвуді, штат Огайо). У нього є старший брат, Ден. Його батьки очікували народження дівчинки, тому до трьох років його називали Джоанна, оскільки не могли знайти ім'я для хлопчика. Коли Джону було сім років, його батьки розлучилися. Його мати була заміжня ще шість разів. У четвертому сезоні батько Джона, Сем Доріан, помер. У другому сезоні також стало відомо, що у Джона є 2 бабусі: одна померла у третьому сезоні, інша — расистка.

На початку 7 сезону у Джона і Кім Брігс народжується син, Сем Перрі Гілліган Доріан. Пізніше одружився з лікарем та подругою - Еліот Рід, з якою декілька разів до того зустрічався. Наприкінці 9 сезону вони чекають дитину - дівчинку.

Друзі[ред.ред. код]

Разом з ним в клініці працюють його найкращі друзі: лікар Елліот Рід, хірург Крістофер Терк і медсестра (і дружина Терка) Карла Еспіноса.

Його найкращий друг - Крістофер Тьорк (його називають просто Тьорк), з яким вони жили разом ще від початку навчання в коледжі. До 5 сезону вони жили у одній квартирі. Друзі дуже близькі і розуміють один-одного з півслова, завжди підтримують один-одного у важких ситуаціях і взагалі проводять дуже багато часу разом. Джон називає Терка «Шоколадним ведмедиком».

Кар'єра[ред.ред. код]

Спочатку Джон з'явився у клініці «Sacred Heart» як стажер, який щойно випустився з медичного інституту (1 сезон). Пізніше він отримав постійну роботу у штаті лікарні (2-4 сезон), потім працював лікарем, зі спеціалізацією - внутрішні органи (5-8 сезони). Він також очолював ординатуру разом з Елліот Рід (4 сезон). Після народження його першої дитини - сина Сема (від уролога Кім Брігс), переїжджає до іншого міста та отримує роботу в клініці Святого Вінсента, щоб бути ближче до дитини (кінець 8 сезону). Також викладає як професор Університету Вінстона (9 сезон).

У Джона постійно виникають конфлікти з доктором Коксом, лікарем, який був керівником Джона коли той був інтерном. Але, незважаючи на те, що Кокс постійно ображає і принижує Джона, насправді він ставиться до «новенького» дуже шанобливо і часто підтримує його. Незважаючи на те, що у Джона безліч недоліків, він проявив себе як кваліфікований лікар. Крім того, він вміє «налагоджувати контакти» навіть з найзамкнутішими пацієнтами. Джон є постійним об'єктом знущань Прибиральника.

Характер, звички[ред.ред. код]

Джон боїться акул, повітряних куль, монеток, ескалаторів і бабок. Він збирає шарфи, розмовляє з опудалом собаки і пересувається містом на скутері, якого називає «Сашею».

Стосунки з іншими персонажами[ред.ред. код]

  • Стосунки з Елліот Рід: Елліот Рід стала подругою Джона з самого початку спільної роботи. Невдовзі між ними почались романтичні відносини, які, однак, через деякий час припинились. Елліот і Джон залишились дуже близькими друзями, у яких немає один від одного секретів. З п'ятого сезону Джон живе у квартирі Елліот. Їх дружні відносини можливо навіть більш близькі, ніж між одруженими Терком і Карлою і, можливо, серйозніші відносини між ними почнуться знову.
  • Стосунки з доктором Коксом: Доктор Персиваль Кокс — керівник Джона під час його роботи інтерном. Кокс постійно висміює і ображає Джона, називає його «новеньким» і «дівчинкою». У той ж час Кокс як може (хоч і не завжди явно) підтримує Джона, бажаючи перетворити його у першокласного лікаря.
  • Стосунки з Карлою Еспіносою: Карла Еспіноса — добра подруга Джона. Довгий час він жив разом з Карлою і Тьорком у одній квартирі. У одному з епізодів вони з Карлою поцілувались.
  • Стосунки з Кім Бріггс: Кім Бріггс — лікар-уролог, з якою Джон деякий час зустрічався. Вона — мати його сина, Сема.

Посилання[ред.ред. код]