Джон Кранк

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

John Crank
Народився 6 лютого 1916(1916-02-06)
Великий Манчестер/Гайндлі, Ланкашир, Англія
Помер 3 жовтня 2006(2006-10-03) (90 років)
Місце проживання Англія
Громадянство Велика Британія Велика Британія
Національність англієць
Діяльність математик, викладач університету
Alma mater Манчестерський університет
Сфера інтересів математика, фізика
Заклад Університет Брунеля
Науковий керівник Вільям Лоренс Брегг
Відомий завдяки: метод Кранка-Ніколсон

Джон Кранк (англ. John Crank; *6 лютого 1916, Гайндлі — †3 жовтня 2006) — англійський математик. Відомий завдяки дослідженням з чисельного аналізу диференціальних рівнянь з частинними похідними.

Біографія[ред. | ред. код]

Джон Кранк народився в Гайндлі, що в Великому Манчестері в Ланкаширі (Англія), в сім'ї тесляра. Навчався в університеті Манчестера з 1934 по 1938 роки, який закінчив зі ступенем магістра. Був учнем знаменитих вчених — Дугласа Гартрі та Вільяма Брегга. В 1953 році університет Манчестера надав йому ступінь доктора наук (DSc).

Працював над питаннями балістики під час Другої світової війни, а потім в області математичної фізики в Лабораторії Фундаментальних Досліджень Курталда з 1945 по 1957 рік. З 1957 по 1981 рік працював в університеті Брунеля, де в 1966 році отримав звання професора математики. Був двічі віце-президентом університету Брунеля, на його честь названо один з корпусів цієї установи.

Був одружений з Джоан Кранк († 2005), з якою прожив 63 роки, у них було двоє дітей. Був завзятим садівником і подарував заснований ним сад університету Брунеля після свого виходу на пенсію.

Наукові дослідження[ред. | ред. код]

Основною темою його досліджень були методи чисельних розв'язків диференціальних рівнянь з частинними похідними і, зокрема, розв'язок проблем теплопередачі. Він став відомим разом з Филліс Ніколсон завдяки розвитку особливого методу скінченних різниць для чисельного розв'язку рівняння теплопровідності та дифузії, котрий зараз відомий як метод Кранка-Ніколсон. У своїй відомій книзі «Математика дифузії» опублікував аналітичні і чисельні розв'язки цього диференціального рівняння для різноманітних крайових та початкових умов. В подальшому працював над розв'язками математичних моделей росту кристалів та процесів охолодження.

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]