Джон Пентланд Магаффі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Джон Пентланд Магаффі

Джон Пентланд Магаффі (англ. John Pentland Mahaffy, 26 лютого 1839, Веве, Швейцарія — 30 квітня 1919) — британський історик, професор стародавньої історії в Дубліні.

Біографія[ред.ред. код]

Джон Пентланд Магаффі спочатку здобував початкову освіту в приватному порядку у Швейцарії та Німеччині, а пізніше у Трініті-коледжі в Дубліні. Будучи студентом, став ректором Університетського філософського товариства. Як науковець Магаффі працював професором історії стародавнього світу також в Трініті-коледжі і зрештою став провостом.

Джон Пентланд Магаффі був видатним класиком і єгиптологом, а також мав докторський ступінь з музики. Зокрема він створив музику для «Grace in chapel». Магаффі, універсальний науковець, опублікував численні роботи з цілої низки питань. Найвагомішими вважаються ті з них, що стосуються, так званого, «срібного віку» в Греції. Нині вони вважаються найавторитетнішими в цій області.

Універсальність Магаффі не обмежується науковими колами: він вміло стріляв, грав у крикет за Ірландію, а також стверджував, що знає родовід кожного скакуна в Ольстері. Він також був експертом з рибальства нахлистом.

Основні праці[ред.ред. код]

Нагороди[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]