Джон Роулз

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Джон Роулз
JohnRawls.jpg
Народився 21 лютого 1921(1921-02-21)
Балтимор
Помер 24 листопада 2002(2002-11-24) (81 рік)
Лексінґтон
Массачусетс
Поховання Маунт Оберн
Громадянство США
Діяльність філософ, педагог[d] і викладач університету
Alma mater Принстонський університет
Конфесія агностицизм
Нагороди

Джон Ро́лз (англ. John Rawls, МФА: /rɔːlz/, 21 лютого 1921, Балтимор — 24 листопада 2002) — американський філософ, основоположник ліберально-державницької концепції внутрішнього і міжнародного права, яка значною мірою лежить в основі сучасної політики США.

Життєпис[ред.ред. код]

Джон Ролз народився 21 лютого 1921 року в Балтиморі (США в родині відомого юриста). Мати була активісткою боротьби за права жінок, які щойно отримали в США виборче право. Прагнув стати пастором, але зупинився на вивченні філософії. По закінченню Пристонського університету пішов до війська, де був рядовим піхотинцем і воював на тихоокеанських фронтах Другої світової війни.

У 1950 він отримав ступінь доктора філософії в Пристонському університеті (його дисертація була присвячена питанням моральної цінності особистості).

У 1952-1953 він, отримавши стипендію Фулбрайта, стажувався в Оксфорді і потім, повернувшись до США, працював в Корнелльському університеті.

У 1957 виходить його дуже невелика (всього 9 сторінок) стаття «Справедливість як чесність» у «Журналі філософії».

У 1971 була вперше опублікована «Теорія справедливості», що стала одним з найвідоміших і найвпливовіших філософських творів в англомовному світі останніх десятиліть XX століття. У ній представлено найбільш ясне і точне формулювання принципів, що повинні бути покладені в основу справедливого соціального устрою. Цією книгою Джон Ролз відродив інтерес до політичної філософії і став одним з найбільш цитованих сучасних філософів. Книга має яскраво виражений міждисциплінарний характер - вона написана на стику політичної філософії, політичної економії, соціології, етики, із залученням засобів сучасної аналітичної філософії.

У 1974 Ролз займає пост президента Східного відділення Американської філософської асоціації.

З 1979 він викладає в Гарвардському університеті, активно публікуючись у філософських, політологічних та економічних журналах.

У 1993 виходить друга велика книга Ролза - «Політичний лібералізм».

У 1999 виходить книга – «Закон народів».

Наукові дослідження і роботи Джона Ролза були направлені на аналіз проблем, пов'язаних з політичною філософією, мораллю і етикою.

Не стало Джона Ролза в 2002.

Основні праці[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

  • 16561 Роулз — астероїд, названий на честь філософа[1].

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]