Джордж Пелл

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кардинал Дж. Пелл
Герб кардинала Пелла

Джордж Пелл (англ. George Pell; нар. 8 червня 1941 року, Балларат) — австралійський кардинал, архієпископ Сіднейський (2001—2014), префект Секретаріату у справах економіки Святого Престолу з 24 лютого 2014 року.

Біографічні відомості[ред. | ред. код]

Навчався в міждієцезіальній семінарії в Мельбурні. Священицьке рукоположення отримав 19 грудня 1966 року у Соборі святого Петра в Римі від кардинала Аґаджаняна, префекта Конгрегації з розповсюдження віри. Після того продовжував навчання в Римі (в Університеті Пропаганди Віри, де в 1967 році захистив ліцензіат з богослов'я), потім в Оксфорді (1971 — доктор філософії). Крім того, у 80-х роках навчався в університеті Монаш в Клейтоні.

Після навчання Джордж Пелл працював вікарієм в кількох парафіях в Австралії, працював у курії дієцезії Балларат, видавав часопис «Світло» (19791984). Співпрацював зі школами та вищими навчальними закладами дієцезії. У 19851987 він був ректором коледжу Корпус-Крісті (регіональна семінарія штатів Вікторія і Тасманія).

30 березня 1987 року Папа Римський Іван-Павло II призначив Джорджа Пелла єпископом-помічником Мельбурна, титулярним єпископом Скали. Єпископська хіротонія відбулася 21 травня 1987 року (головний святитель — Френк Літтл, архієпископ Мельбурнський). У 19881997 роках він був головою «Карітас» Австралії. Активно працював над створенням Австралійського католицького університету.

16 липня 1996 року призначений архієпископом Мельбурнським, 26 березня 2001 року — архієпископом Сіднейським.

Від імені Конгрегації євангелізації народів архієпископ Пелл проводив апостольську візитацію духовних семінарій в Новій Зеландії, Папуа Новій Гвінеї та на Соломонових Островах. Брав участь у сесіях Всесвітнього Синоду Єпископів у Ватикані, зокрема у спеціальній сесії, присвяченій Церкві в Океанії (листопад-грудень 1998 року).

21 жовтня 2003 Папа Іван Павло II призначив архієпископа Пелла кардиналом-пресвітером з титулом римської церкви Санта Марія Доменіка Маццарелло.

Членство в дикастеріях Римської Курії[ред. | ред. код]

Кардинал Пелл є членом таких дикастерій Римської Курії:

  • Папська рада зі сприяння новій євангелізації
  • Папська рада з питань душпастирства охорони здоров'я

Цікаві факти[ред. | ред. код]

Кардинал Пелл в молодості був активним спортсменом, брав участь у змаганнях з веслування, грав у футбол та австралійський футбол.

Посилання[ред. | ред. код]