Джульєтта Сіміонато

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Джульєтта Сіміонато (англ. Giulietta Simionato; 12 травня 1910, Форлі - 5 травня 2010, Рим) — італійська оперна співачка.

Джульєтта Сіміонато дебютувала як оперної співачки в 1928 році у віці вісімнадцять років. Вісім років по тому вона вперше виступила на сцені театру "Ла Скала" і відтоді не залишала її впродовж тридцяти років. Згодом Сіміонато неодноразово виступала і на інших знаменитих оперних майданчиках - у лондонському Ковент-Гардені, нью-йоркському Метрополітен-опера, Віденській державній опері. У числі коронних партій мецо-сопрано Сіміонато — Розіна з "Севільського цирульника" Джоаккіно Россіні, Кармен з однойменної опери Жоржа Бізе і дочка фараона Амнеріс з "Аїди" Джузеппе Верді.

Багато музичних експертів називали Сіміонато в числі найвидатніших співачок післявоєнної Італії. Джульєтта Сіміонато, поряд з її близькою подругою Марією Каллас, стояла біля витоків відродження епохи бельканто.

Володарка премії «Золотий Орфей» (1956).

Сіміонато пішла з великої сцени в 1966 році, проте не залишила музику, присвятивши себе викладацькій діяльності, займатися якою вона продовжувала аж до останніх років свого життя.

Посилання[ред.ред. код]