Дикастерія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Стаття із серії:
Римська курія
Портал «Католицтво»

Дикастерія (від грец. δικαστήριον — законний суд, від грец. δικάστης суддя або присяжний засідатель) — італійський термін, що позначає відомства Римської курії.

Окрім Державного секретаріату Його Святості більшість ватиканських дикастерій звичайно мають назву конгрегацій або рад. Членами Рад можуть бути зокрема світські особи, проте до складу конгрегацій входять тільки кардинали та єпископи. Голову конгрегації називають префектом або пропрефектом, якщо не є кардиналом. Цих голів призначає Папа Римський на п'ятирічний термін. Префектом конгрегації зазвичай є кардинал, але це не є обов'язковою умовою. За щоденною роботою дикастерії наглядає секретар, у конгрегації — це архієпископ, у раді ним може бути й священик.

Підсекретарем дикастерії є духовна особа[1] (в конгрегації), або світська (в раді).

Професійний персонал складається зі священиків і світських осіб, допоміжний персонал — переважно світські особи, зазвичай місцеві італійці.

З певних питань Дикастерії користуються порадами консультантів у сферах компетенції цих конгрегацій і рад. Часто це світські професори канонічного права і теології.

Окрім 9 Конгрегацій і 11 Папських Рад, дикастеріями також є трибунали, комісії і комітети та інші папські відомства. Більшість часу дикастерії проводять дослідження, якою мірою вчення Церкви стосуються до конкретних ситуацій. Дикастерії організовують конференції з таких важливих проблем сучасності, як СНІД, надання гуманітарної допомоги, стану духовності.

У період Sede vacante, по смерті Папи, або його зреченні, голови дикастерій втрачають свої посади, що визначено у спеціальній апостольській конституції.

Деякі, з найважливіших дикастерій

[ред. | ред. код]

Конгрегації

[ред. | ред. код]

Папські ради

[ред. | ред. код]

Див. також

[ред. | ред. код]

Виноски

[ред. | ред. код]
  1. Kobieta podsekretarzem w watykańskiej instytucji [Архівовано 25 січня 2010 у Wayback Machine.] fronda.pl [dostęp 18-05-2010](пол.)

Посилання

[ред. | ред. код]