Дилатаційна кардіоміопатія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дилатаційна кардіоміопатія
Myocardiopathy dilated2.JPG
Спеціальність кардіологія
Препарати Амрінон[1]
Класифікація та зовнішні ресурси
МКХ-11 BC43.0
МКХ-10 I42.0
OMIM 212110
DiseasesDB 3066
MedlinePlus 000168
eMedicine

med/289 emerg/80

ped/2502
MeSH D002311
SNOMED CT 74368002
CMNS: Dilated cardiomyopathy у Вікісховищі

Дилатаційна кардіоміопатія (застійна міокардіопатія) (ДКМП) — захворювання міокарду з вираженим порушенням насосної функції серця та дилатацією (розширенням) обох шлуночків.

Етіологія та патогенез[ред. | ред. код]

Етіологія невідома. Можливими причинами є: зловживання алкоголем, зміни в організмі при вагітності та пологах, вплив інфекції, зокрема вірусів, токсичних факторів, а також імунні зсуви в організмі, що характеризуються порушенням функці Т-депресорних клітин, підвищенням рівня циркулюючих імунних комплексів та відкладанням у міокарді імуноглобулінів та комплементу С3.

Клініка[ред. | ред. код]

Клінічно застійна кардіоміопатія проявляється в основному стенокардичним болем у грудній клітці, недостатністю кровообігу, порушеннями серцевого ритму та проводимості та нерідко тромбоемболіями різної локалізації. У початкових стадіях переважають ознаки лівошлуночкової (пізніше правошлуночкової) недостатності.

Показано, що лише 25-40% хворих живуть понад 5 років після встановлення діагнозу та що максимальна летальність відмічається упродовж першого року від початку захворювання.

Лікування[ред. | ред. код]

Трансплантація серця. Симптоматичне лікування. Обмеження фізичного навантаження, безсолева дієта, обмеження рідини, серцеві глікозиди, сечогінні засоби, новокаїнамід за показаннями.

Див. також[ред. | ред. код]


  1. NDF-RT