Димова граната

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Американська димова граната М18
Димова граната фіолетового кольору

Димова́ грана́та, димова шашка — піротехнічний засіб для димопуску з метою подачі сигналів, вказівки місця посадки, маскування бойових дій одиночних солдатів і підрозділів в ближньому бою. Граната може також використовуватися для імітації горіння бойової техніки.

У народному господарстві димові гранати можуть використовуватися для знищення сільськогосподарських шкідників, боротьби із заморожуваннями.

Існують два принципові різновиди димових гранат (шашок), обумовлених сферою застосування:

  • Димова шашка тривалої дії. Часто являє собою металевий циліндр з одним або декількома отворами для випуску диму. Час горіння залежить від рецептури і об'єму складу.
  • Димова граната миттєвої дії. Використовується для миттєвої постановки димової завіси на нетривалий час. Є боєприпасами з швидкопалаючим складом, що вистрілюються, підриваються на віддалі від замаскованого об'єкта.

Література[ред.ред. код]

  • Радянська військова енциклопедія «ГРАЖДАНСКАЯ — ЙОКОТА» // = (Советская военная энциклопедия) / Маршал Советского Союза Н. В. ОГАРКОВ — председатель. — М. : Воениздат, 1979. — Т. 3. — С. 278-279. — ISBN 00101-236. (рос.)

Джерела[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]