Директива 2007/60/ЕС

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Директива 2007/60/ЕС або ДИРЕКТИВА 2007/60/ЄС ЄВРОПЕЙСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ ТА РАДИ від 23 жовтня 2007 року про оцінку і управління ризиками затоплення (ще Паводкова директива) (англ. Directive 2007/60/EC of the European Parliament and of the Council of 23 October 2007 on the assessment and management of flood risks) — нормативний акт яким регулюється порядок оцінки та управління ризиками, пов'язаними з повенями. Документ було прийнято 23 жовтня 2007 року в Брюсселі Європарламентом і Радою Європи та набув чинності 6 листопада 2007 року.

Історія створення[ред. | ред. код]

Події початку 90-х і 2002 року, коли найбільша за сто років повінь завдала сумарний збиток в один мільярд доларів таким державам, як Чехія, Австрія, Німеччина, Словаччина, Польща, Угорщина, Румунія та Хорватія, прискорили розробку Євросоюзом заходів з протидії такого роду стихії. Після цих подій в Раді Європи почалися роботи зі створення нормативного акту, який би регулював заходи попередження, запобігання або ліквідації наслідків повеней.

Ухваленню Директиви 2007/60/ЄС передувала розробка і затвердження ряду нормативних актів, серед яких були: Конвенція про захист Балтійського моря (HELCOM Convention), Чорноморська конвенція, Конвенція про захист північно-східній частині Атлантичного океану (OSPAR Convention[en]) і Конвенція про охорону Середземного моря (Барселонская конвенція).

Характеристика документа[ред. | ред. код]

Структура[ред. | ред. код]

Преамбула (Whereas, складається з п.1-25);

Глава I. Загальні положення (Chapter I General provisions) С.1-3;

Глава II. Попередня оцінка ризиків затоплення (Сhapter II Preliminary flood risk assessment) С. 4-5;

Глава III. Kарти небезпек від затоплення і карти ризиків затоплення (Chapter III Flood hazard maps and flood risk maps) С. 6;

Глава IV. Плани управління ризиками затоплення (Сhapter IV Flood risk management plans) С. 7-8;

Глава V. Узгодження із Директивою 2000/60/ЄС, публічна інформація та консультації (Chapter V Coordination with Directive 2000/60/EC, public information and consultation) С. 9-10;

Глава VI. Заходи щодо впровадження і внесення зміни і доповнень (Chapter VI Implementing measures and amendments) С.11-12;

Глава VII. Перехідні заходи (Сhapter VII Transitional measures) С. 13;

Глава VIII. Перегляди, звіти і прикінцеві положення (Chapter VIII Reviews, reports and final provisions) С.14-19.

Додаток A. Плани управління ризиками затоплення (Аnnex A Flood risk management plans).

I. Компоненти перших планів управління ризиками затоплення.

ІI. Опис імплементації плану.

Додаток В. Компоненти наступного оновлення планів управління ризиками затоплення.

Завдання[ред. | ред. код]

Предметом Директиви 2007/60/ЄС є регулювання відносин державами-членами ЄС у сфері запобігання і скорочення негативних наслідків повеней в постраждалих районах, а також розробки плану управління ризиками, пов'язаними зі стихійним лихом. Зусилля держав-членів ЄС повинні бути спрямовані на пропорційний розподіл обов'язків, заходів, що стосуються управління ризиками повеней, повинні бути застосовані спільно для загального блага. При цьому стаття 1 говорить, що метою цієї Директиви є розробка плану заходів з оцінки та управління ризиками повеней, спрямованого на скорочення негативних наслідків для здоров'я людей, навколишнього середовища, культурної спадщини та економічної діяльності, викликаних повенями в Співтоваристві (Євросоюзі).

Процес імплементації в Україні[ред. | ред. код]

Після підписання (21 березня 2014 року (Політична частина) та 27 червня 2014 року (Економічна частина) та ратифікації (16 вересня 2014 року (синхронно з Європарламентом)) Україною Угоди про асоціацію з Європейський Союзом для України почалась процендура її імплементації. Остаточно Угода набрала чинності 1 вересня 2017 року, після того як 11 липня 2017 року Рада ЄС ухвалила остаточне рішення про укладення Угоди про асоціацію з Україною від імені Європейського Союзу. З того часу Україна почала покроково впроваджувати передбачені угодою положення.

Посилання[ред. | ред. код]