Дискаунтер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Диска́унтер (нім. Discounter — псевдоангліцизм, від англ. discount — знижка) — крамниця, що торгує за зниженими цінами. Існує хибна думка про те, що дискаунтер — крамниця з вузьким асортиментом і мінімальним набором послуг для покупців. Це легко заперечують наявні в англійській мові різновиди дискаунтерів:

  • англ. full-line discounter — універмаг або супермаркет знижених цін;
  • англ. quality discounter — престижна крамниця знижених цін, що торгує якісними речами, часто дуже відомих брендів;
  • англ. soft-goods discounter — торгує за зниженими цінами виробами легкої промисловості;
  • англ. hard-goods discounter — торгує за зниженими цінами електронікою, металевими виробами, запчастинами для авто, мотоциклів і т. д.

По суті, це ті самі різновиди звичайних крамниць з тією лише відмінністю, що ціни на товари є нижчими ніж у інших продавців на ринку. Досягається це в різних умовах в різнних країнах неоднаковими шляхами. Згаданий quality discounter може продавати брендові якісні товари, але вже неактуальних для основних крамниць попередніх колекцій чи лінійок товарів.

Торгова зала Aldi

Дисконтні крамниці — це крамниці самообслуговування, які продають продукти харчування або непродовольчі товари за цінами, нижчими традиційних торгових підприємств, гіпермаркетів, супермаркетів. Дисконтні крамниці зазвичай пропонують мінімальний рівень обслуговування, не передбачаючи консультації продавців з мінімальним рівнем оформлення і презентації продукції, що продається.[1]

Історія[ред. | ред. код]

Перші крамниці низьких цін з'явилися в Німеччині у середині 1950-х років в умовах відносної економічної стабільності і мінімальної інфляції. Сьогодні на подібні крамниці припадає понад 40 % загального товарообігу, при цьому рентабельність торгової площі в таких торгових точках в десятки разів вища, ніж у традиційних крамниць, супермаркетів та універмагів.

Приклад Aldi є показовим і вписаний у підручники щодо роздрібної торгівлі. Саме ідея братів Альбрехтів призвела до зародження нового типу крамниць. Торгова зала, вона ж дрібно-гуртовий склад з обмеженою кількістю продумано відібраних товарів повсякденного або просто високого попиту, в основному продовольчих, з самообслуговуванням дозволили утримувати видатки, а отже і ціни на низькому рівні. Це забезпечило високу популярність та прибутковість.

Україна[ред. | ред. код]

В Україні досвід Альбрехтів успішно перейняли, і вже в 2000-х почали з'являтися перші вітчизняні мережі дискаунт крамниць.

На заході країни це, наприклад, Барвінок, зала якого максимально нагадує Aldi (в 2016 році мережа була поглинута іншим дискаунтером - АТБ-Маркет).

Найбільшою продуктовою мережею в Україні, що працює в форматі «дискаунтер», є «АТБ-Маркет». Мережа налічує понад 900 крамниць у 117 містах України.

Європа[ред. | ред. код]

США[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Методологічні положення щодо організації робіт за Програмою міжнародних зіставлень 2017 року, затверджені Наказом Державної служби статистики України від 27.06.2018 № 113 (PDF). Архів оригіналу (PDF) за 14 листопада 2018. Процитовано 8 лютого 2019.

Посилання[ред. | ред. код]