Дискаунтер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Диска́унтер (нім. Discounter — псевдоангліцизм, від англ. discount — знижка) — магазин, що торгує за зниженими цінами. Існує хибна думка про те, що дискаунтер — магазин із вузьким асортиментом і мінімальним набором послуг для покупців. Це легко заперечується існуючими в англійській мові різновидами дискаунтерів:

  • англ. full-line discounter — універмаг або супермаркет знижених цін
  • англ. quality discounter — престижний магазин знижених цін, що торгує якісними речами, часто дуже відомих брендів
  • англ. soft-goods discounter — торгує за зниженими цінами виробами легкої промисловості
  • англ. hard-goods discounter — торгує за зниженими цінами електронікою, металевими виробами, запчастинами для авто, мотоциклів і т. д.

По суті, це ті самі різновиди звичайних магазинів з тією лише відмінністю, що ціни на товари є нижчими ніж у інших продавців на ринку. Досягається це в різних умовах в різнних країнах неоднаковими шляхами. Згаданий quality discounter може продавати брендові якісні товари, але вже неактуальних для основних магазинів попередніх колекцій чи лінійок товарів.

Торгова зала Aldi

Перші магазини низьких цін з'явилися в Німеччині у середині 1950-х років в умовах відносної економічної стабільності і мінімальної інфляції. Сьогодні на подібні магазини припадає понад 40 % загального товарообігу, при цьому рентабельність торгової площі в таких торгових точках в десятки разів вища, ніж у традиційних магазинів, супермаркетів та універмагів.

Приклад Aldi є показовим і вписаний у підручники ритейлу. Саме ідея братів Альбрехтів призвела до зародження нового типу магазинів. Торгова зала, вона ж дрібно-гуртовий склад з обмеженою кількістю продумано відібраних товарів повсякденного або просто високого попиту, в основному продовольчих, з самообслуговуванням дозволили утримувати видатки, а отже і ціни на низькому рівні. Це забезпечило високу популярність та прибутковість.

В Україні досвід Альбрехтів успішно перейняли, і вже в 2000-х почали з'являтися перші вітчизняні мережі дискаунт магазинів. На заході країни це, наприклад, Барвінок, зала якого максимально нагадує Aldi (в 2016 році мережа була поглинута іншим дискаунтером - АТБ-Маркет[1]). Найбільшою[2][неавторитетне джерело] продуктовою мережею в Україні, що працює в форматі «дискаунтер», є «АТБ-Маркет». Мережа налічує понад 380 магазинів у 117 містах України.

Примітки[ред.ред. код]