Дистанційний турнір з інформаційних технологій серед учнівської молоді

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Дистанційний турнір з інформаційних технологій
серед учнівської молоді (Україна)
Distant tournament.jpg
Девіз -
Вперше проведено 2013
Кількість учасників 1195 (2013-2014)
2054 (2014-2015)[1]
Ініціатори

Україна Горкавенко Володимир Миколайович
Україна Скляр Ірина Вільївна
Україна Потієнко Валентина Олександрівна
Україна Гогерчак Григорій Іванович

Голова оргкомітету Україна Закусило Олег Каленикович
Голова журі Україна Анісімов Анатолій Васильович
Засновники Україна КНУ імені Тараса Шевченка
Україна УФМЛ
Україна Факультет кібернетики
E-mail orgcommittee@it.upml.knu.ua
Сайт it.upml.knu.ua

Дистанційний турнір з інформаційних технологій серед учнівської молоді — Інтернет-змагання олімпіадного типу серед учнів ЗНЗ України, започатковане Київським національним університетом імені Тараса Шевченка на базі його підрозділу Українським фізико-математичним ліцеєм за всебічної підтримки факультету кібернетики. Турнір зосереджений на розвитку знань та умінь учнів у сфері офісних технологій та баз даних узагалі. З 2014-2015 навчального року до програми заходу включено конкурси з веб-дизайну та веб-програмування. Не проводиться з 2015/2016 навчального року.

Заснування[ред.ред. код]

Ідея організації дистанційної олімпіади з нового на освітніх теренах навчального предмету — інформаційних технологій, що належить випускнику Українського фізико-математичного ліцею, студенту факультету кібернетики Гогерчаку Григорію Івановичу, знайшла підтримку серед вчительського складу та адміністрації ліцею, а також згодом була підтримана ректором Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леонідом Васильовичем Губерським. Беручи за основу досвід проведення двох Всеукраїнських учнівських олімпіад з інформаційних технологій та Всеукраїнських Інтернет-олімпіад з інформатики, математики та фізики, організатори сформували цілісний проект Дистанційного турніру, за яким основним елементом такого змагання повинна бути мережа Інтернет та власне базовий ресурс турніру.

Наказом ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Л. В. Губерського № 1115-32 від 27 листопада 2013 року «Про заснування Дистанційного турніру з інформаційних технологій серед учнівської молоді» було юридично зафіксовано необхідність проведення такого змагання щороку.

Формат проведення[ред.ред. код]

Поточна редакція[ред.ред. код]

Дистанційний турнір з інформаційних технологій серед учнівської молоді проводиться щороку в чотири етапи. У відповідності до Положення, затвердженого Наказом ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Л. В. Губерського № 1115-32 від 27 листопада 2013 року «Про заснування Дистанційного турніру з інформаційних технологій серед учнівської молоді», перший етап проводиться у грудні, другий - у січні, третій та четвертий - у лютому. Кожний з етапів передбачає використання базового ресурсу itech.bz.ua.

Учасники беруть участь в турнірі у складі команд від навчального закладу, які очолюють координатори з числа працівників цього закладу. Кількісний склад команд не обмежується. Турнір є різновидом особистої першості.

Подібно до Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій, на кожному з етапів Турніру учасникам пропонуються завдання для виконання в чотирьох додатках пакету Microsoft Office версій, не старших за 2003. Кожне з завдань учасник виконує в задані на базовому ресурсі строки (зазвичай 3-4 години) та надсилає окремо на перевірку групі членів журі. Після розв'язання завдань журі дистанційно перевіряє роботи. Кожну роботу перевіряє один член журі.

Після перевірки публікуються попередні результати та розпочинається прийом апеляційних заяв. Апеляція відбувається також дистанційно шляхом надсилання заяви на електронну адресу оргкомітету. Комісія розглядає заяву та виносить своє рішення, про яке повідомляється учасник. Після розгляду усіх заяв оголошуються остаточні результати. Журі може визначити прохідний бал. Якщо учасник набрав менше балів, ніж прохідний, він не допускається до участі в наступному етапі. Цим журі скористалося в І етапі Дистанційного турніру 2013-2014 навчального року.

Проект Положення[ред.ред. код]

За проектом Положення про Дистанційний турнір з інформаційних технологій серед учнівської молоді, розміщеним на офіційному сайті змагання, пропонується проведення двох етапів: заочного, що може складатися з кількох турів, а також очного, що проводиться в м. Києві на базі Київського національного університету. Учні власноруч реєструються на офіційному сайті турніру та у вказані строки в режимі онлайн виконують поставлені завдання. Кожен учень, як і раніше, представляє себе в особистому заліку.

Організаційний комітет та журі[ред.ред. код]

У результаті обговорення проведення Дистанційного турніру з інформаційних технологій серед учнівської молоді у 2013-2014 навчальному році, було погоджено затвердження як голови організаційного комітету та журі декана факультету кібернетики, доктора фізико-математичних наук Анісімова Анатолія Васильовича, а також сформовано їх склад. До організаційного комітету турніру також увійшли директор Українського фізико-математичного ліцею, кандидат фізико-математичних наук Горкавенко Володимир Миколайович, доцент кафедри математичної інформатики факультету кібернетики, кандидат фізико-математичних наук Завадський Ігор Олександрович, заступник директора УФМЛ Скляр Ірина Вільївна, вчитель інформатики ліцею Потієнко Валентина Олександрівна, а також студенти факультету кібернетики (випускники ліцею) Гогерчак Григорій Іванович, Стеценко Олександр Олегович та Якубів Віктор Романович.

Серед членів журі, які люб'язно погодились на співпрацю в рамках цього проекту, 5 Заслужених вчителів України, кандидат фізико-математичних наук, кандидат педагогічних наук, доктор фізико-математичних наук, 4 студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Повний список подано в додатку до наказу ректора.

Перший рік проведення турніру[ред.ред. код]

  • До 6 грудня 2013 року відбувався прийом заявок на участь в І етапі. За заявками, узяти участь в цьому змаганні виявили бажання 1195 учасників.
  • 7 грудня заступник голови журі Гогерчак Григорій Іванович, у зв'язку з відсутністю на нараді журі, оргкомітету та координаторів голови журі та оргкомітету Анісімова Анатолія Васильовича, оголосив про відкриття Першого Дистанційного турніру з інформаційних технологій серед учнівської молоді.[2] У відповідності до звернення, перший етап вирішено провести 13 грудня. На нараді виступив доцент кафедри математичної інформатики факультету кібернетики КНУ імені Тараса Шевченка Завадський Ігор Олександрович, який вніс пропозиції щодо розширення Турніру в майбутньому з подальшим додаванням номінацій веб-дизайн та комп'ютерна графіка.
  • 9 грудня було проведено перший захід в рамках Турніру. Член журі та оргкомітету, студент факультету кібернетики КНУ імені Тараса Шевченка Віктор Романович Якубів провів вебінар на тему «HTML5: на порозі нової ери веб-розробки». В рамках цього заходу було окреслено основні аспекти нововведень мови розмітки веб-сторінок HTML, її стрімкого розвитку та найближчого майбутнього.
  • 13 грудня було проведено І етап Турніру. Впродовж 3 годин було отримано розв'язання близько 780 учасників. В ході проведення етапу оргкомітет отримав достатню кількість зауважень як з боку учасників, так і з боку членів журі та оргкомітету щодо організації змагання, які було обговорено на засіданні керівництва оргкомітету. Оргкомітет вирішив застосувати певні заходи для виправлення недоліків. Автором завдань І етапу виступив автор ідеї його створення Григорій Іванович Гогерчак. Загалом згідно з оцінкою опитаних спостерігачів, координаторів та членів журі етап проведено на високому рівні з деякими недоліками.
  • 15 грудня згідно з домовленостями з директором Українського фізико-математичного ліцею та деканом Факультету кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка було вирішено провести IV етап Турніру в очній формі в суботу, 15 лютого 2014 року на базі відповідних підрозділів Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
  • 23 грудня було опубліковано попередні результати І етапу. 25 грудня було проведено апеляцію результатів І етапу. Загальна кількість прийнятих до розгляду заяв: 18, з них 7 було задоволено частково, 6 - задоволено в повному обсязі, 5 - відхилено в повному обсязі. Це свідчить про високий рівень і кваліфікованість журі Турніру навіть з урахуванням їх надзвичайної навантаженості (100 робіт на людину).
  • Строки проведення наступних етапів Турніру: ІІ етап - 17 січня, п'ятниця; III етап - 3 лютого, понеділок; IV етап - 15 лютого, субота.
  • В результаті проведення змагання 27 найкращих учнів були нагороджені дипломами I, II та III ступенів ([Остаточне турнірне становище http://it.upml.knu.ua/docs/res2014.pdf]).

Полеміка щодо започаткування Всеукраїнської Інтернет-олімпіади[ред.ред. код]

Проректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Бугров Володимир Анатолійович звернувся листом до заступника міністра освіти і науки України Полянського Павла Броніславовича з проханням розглянути можливість започаткування на основі Дистанційного турніру Всеукраїнської учнівської Інтернет-олімпіади з інформаційних технологій відповідно до Положення про проведення Всеукраїнських учнівських Інтернет-олімпіад з базових дисциплін. Наразі Міністерство освіти і науки України підтвердило можливість започаткування такого змагання за умови, що університет бере на себе усі зобов'язання щодо фінансового забезпечення проведення змагання.

Примітки[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]