Дисциплінарна відповідальність

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Дисципліна́рна відповіда́льність (на підприємстві) (рос. дисциплинарная ответственность, англ. disciplinary liability, нім. disziplinarische Verantwortlichkeit f) – відповідальність робітників і службовців за порушення трудової дисципліни, яке виражається у накладенні стягнень адміністрацією підприємства чи установи.

Такі порушення можуть бути виражені як у діях, так і у бездіяльності, допускатися як свідомо, так і з необережності. Деякі категорії державних службовців у зв'язку з виконанням своїх повноважень відповідають у дисциплінарному порядку і за проступки, які порочать їх як державних службовців або дискредитують органи, в яких вони працюють (керівники, державні службовці — співробітники правоохоронних органів, військово­службовці та ін.).

Законодавством закріплено такі види дисциплінарної відповідаль­ності державних службовців: 1) у порядку, встановленому законами України; 2) у порядку, встановленому Кодексом законів про працю (далі — КЗпП); 3) відповідно до правил внутрішнього трудового роз­порядку для робітників і службовців; 4) на підставі дисциплінарних статутів та спеціальних положень, чинних у низці галузей управлін­ня і деяких сферах державної діяльності.

Дивитись також[ред.ред. код]

Використані джерела[ред.ред. код]