Диявол із Джерсі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Малюнок диявола з Джерсі в газеті Філадельфія Пост 1909 року.

Диявол із Джерсі (англ. Jersey Devil) — легендарне чудовисько з Пайн Барренс (лісиста місцевість на півдні Нью-Джерсі, США).

Чудовисько поєднувало в собі різні частини тіла людини та тварин — воно мало волосистий тулуб сильної людини, голову коня з двома велетенськими рогами, крила кажана, зміїний хвіст та козячі ноги з копитами.

Є декілька версій легенди про походження чудовиська, але кожна з них розповідає про місіс Лідс, багатодітну убогу жінку, яка дізналася, що матиме ще одне дитя. Згідно з першою версією, жінка не хотіла приводити у світ ще одну дитину, тому вигукнула: «Нехай воно буде дияволом!». Друга ж версія стверджує, що вона розгнівала якогось клірика, або ж цигана, і тому хтось з них наложив на ще ненароджене дитя прокляття. Інші розповідають, що жінка була чаклункою, або ж те, що місіс Лідс була коханкою британського солдата і тому їхня дитина була проклятою за її зраду. Спільним для всіх версій було те, що дитина народилася знівеченою і справді мала вигляд диявола з копитами замість ніг. Чудовисько притьмом вибралося з будинку через димохід та поселилося в лісі. Живучи там, воно харчувалося домашніми тваринами та маленькими дітьми, аж поки у 1740 році з нього не вигнали нечисту силу. Сила вигнання протрималася близько сотні років, аж поки диявол з Джерсі не з'явився знову у XIX столітті.

Наявні повідомлення про те, що чудовисько бачили у 1859, 1873 та 1880 рр. Навіть Джосеф Бонапарт, брат Наполеона, стверджував, що зустрів чудовисько під час полювання. В кінці XIX ст. газета написала про ще одну появу чудовиська. У січні 1909 року зафіксовано вже сотню випадків. Тоді диявол знову зник аж, поки не з'явився знову у 1927 та 1951 рр. У 1960-х розповіді про чудовисько знову припинилися, проте, місцеві жителі і надалі підтримують пам'ять про диявола з Джерсі.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Mysterious America by Loren Coleman
  • New Jersey Encyclopedia by Jennifer Herman
  • American Folklore: An Encyclopedia by Jan Harold Brunvand
  • Storytelling: An Encyclopedia of Mythology and Folklore by Josepha Sherman