Дніпровагонмаш

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дніпровагонмаш
Тип бізнес і підприємство
Форма власності відкрите акціонерне товариство
Галузь машинобудування
Засновано 1926
Штаб-квартира Кам'янське
dvmash.biz

ПАТ «Дніпровагонма́ш» — розробник та виробник вантажних магістральних та промислових вагонів для різних галузей промисловості. Завод створювався на базі вагоноремонтних майстерень металургійного заводу. В 1926 році вагонобудівне відділення виділилось зі складу металургійного заводу і стало самостійним підприємством. В роки Другої світової війни підприємство було евакуйовано в селище Чесноківка Алтайського краю, де на базі деревообробного заводу було змонтовано прибуле з Дніпродзержинська обладнання, та налагоджено випуск продукції для потреб фронту та тилу.

На базі вагонобудівного заводу та ряду його підрозділів в квітні 1990 року було утворено виробниче об'єднання «Дніпровагонмаш», а 1994 році — акціонерне товариство «Дніпровагонмаш».

Специфіка[ред. | ред. код]

ПАТ «Дніпровагонмаш» є провідним підприємством з розробки і виготовлення вантажних вагонів та промислових залізничних вагонів, а також спеціалізованого залізничного технологічного обладнання для підприємств коксохімічної промисловості. Вагони, що виробляє підприємство, використовуються в різних галузях промисловості, вони перевозять практично всі види вантажів: сипкі, штучні, важковагові, довгомірні.

За 79 років підприємством накопичений великий досвід в створенні і вдосконаленні спеціалізованого рухомого складу для перевезення вугілля, коксу (охолодженого і розжареного), руди, обкотишів, агломерату, металопрокату, слябів, зливків і багатьох інших вантажів. У активі підприємства більше 150 моделей вагонів практично всіх типів: піввагони, хопери криті і відкриті платформи для різних вантажів, думпкари, спеціалізовані технологічні транспортні засоби.

Продукція[ред. | ред. код]

У активі підприємства більше 150 моделей агрегатів і найширша в СНД номенклатура продукції вагонобудування. Більше 80 % продукції ВАТ поставляє на експорт.

Фінансові показники[ред. | ред. код]

У 2005 р. завод випустив 3664 вантажних вагони, що на 20 % більше, ніж в 2004 р. ДВМ в 2005 р. реалізував продукцію на 625,42 млн грн., що на 35,8 % більше, ніж в 2004 р., обсяг виробництва перевищив показник 2004 р. на 20,1 % і склав 559,69 млн грн.

За даними на жовтень 2004 р. 26,24 % акцій ПАТ «Днепровагонмаш» належить компанії Stradford Investment Fund Ltd (Велика Британія), 19,94 % — «Істрейд Лтд», 41,917 % — двом фізичним особам-нерезидентам (21,977 % — Вікторії Корбан, пов'язаної з дніпропетровським ВАТ "Інвестиційна компанія «Славутич-Капітал»).