Дніпровський будинок органної і камерної музики

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Брянська Миколаївська церква
Брянська Миколаївська церква

Дніпровський будинок органної і камерної музики — концертна установа у Дніпрі, розташована на проспекті Сергія Нігояна, 66, в приміщенні Свято-Миколаївського собору.

Георгій Туровець — єпархіальний архітектор Полтавської губернії розробив архітектурний проект Брянської церкви. Інтер'єр розробив Євстафій Костянтинович.

Брянська Миколаївська церква цегляна, крестова, з напівкруглою апсидою і гранованими камерами по кутах хреста, має п'ять куполів. Центральний купол — напівсферичний на круглому світловому барабані, перекриття інших приміщень — у формі зводу. Над кутовими камерами — гранені вежі, увінчані куполами, над західним притвором — триярусна дзвіниця.

У 1929 році із розпуском релігійної громади будинок передали Брянському заводу (нинішній Дніпропетровський металургійний комбінат).

Від 1929 року церкву використовували як будинок піонерів, спортивну школу і вугільний склад. У 1980 році споруду реконструювали й установили тут двомануальний 12-тонний механічний орган, що має 30 регістрів і 2074 труби. Інструмент виконаний на спеціальне замовлення німецькою фірмою «Зауер» з Франкфурта-на-Одері.

У 1988 році відкрився Дніпропетровський будинок органної та камерної музики, який вдало функціонує до теперішнього часу.

У будинку органної і камерної музики проводяться міжнародні органні фестивалі, проводяться концерти органної і камерної музики, кількість відвідувачів сягає 30 тисяч слухачів у місяць. У колективі працює 70 музикантів, 4 оркестри, 4 квартети, ансамблі, 2 музичні лекторії. Це культурний осередок, що веде велику роботу з духовного збагачення мешканців Дніпра та[1][2] майже щоденно проводяться концерти.[3]

За мировою угодою, затвердженою Господарським судом Дніпропетровської області 26 серпня 2010 року, будівлю надано для проведення богослужінь громаді УПЦ МП за умов забезпечення безперешкодного функціонування Будинку органної та камерної музики.[4]

Від 14 березня 2013 року відбуваються регулярні служби в підвальному приміщенні храму.[5]

Галерея[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Як Московський патріархат за участю чиновників захоплював Будинок органної музики
  2. Дніпропетровці влаштують протест, аби органну залу не віддали УПЦ МП. Архів оригіналу за 22 березня 2011. Процитовано 19 березень 2011. 
  3. Архівована копія. Архів оригіналу за 9 листопад 2011. Процитовано 28 березень 2011. 
  4. Архівована копія. Архів оригіналу за 18 квітень 2013. Процитовано 28 березень 2011. 
  5. Архівована копія. Архів оригіналу за 7 вересень 2014. Процитовано 2 квітень 2013.