Дніпропетровський будинок органної і камерної музики

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Брянська Миколаївська церква
Брянська Миколаївська церква

Дніпропетровський будинок органної і камерної музики — концертна установа у Дніпрі, розташований по проспекту Сергія Нігояна, 66 в приміщенні Свято-Миколаївського собору.

Храм збудовано за проектом петербурзьких архітекторів Георгія Туровца і Євстафія Костянтиновича на честь 300-річчя царювання Романових. У 1929 р. із розпуском релігійної громади будинок передали Брянському заводу (нинішній Дніпропетровський металургійний комбінат).

Із 1929 р. церкву використовували як будинок піонерів, спортивну школу і вугільний склад. У 1980 році споруду реконструювали й установили тут двомануальний механічний орган, що має 30 регістрів і 2074 труби. Інструмент виконаний на спеціальне замовлення німецькою фірмою «Зауер».

У будинку органної і камерної музики проводяться міжнародні органні фестивалі, проводяться концерти органної і камерної музики, кількість відвідувачів сягає 30 тисяч слухачів у місяць. У колективі працює 70 музикантів, 4 оркестри, 4 квартети, ансамблі, 2 музичні лекторії. Це культурний осередок, що веде велику роботу з духовного збагачення мешканців Дніпропетровська та [1][2] майже щоденно проводяться концерти.[3]

За мировою угодою, затвердженою Господарським судом Дніпропетровської області 26 серпня 2010 року, будівлю надано для проведення богослужінь громаді УПЦ МП за умов забезпечення безперешкодного функціонування Будинку органної та камерної музики.[4]

З 14 березня 2013 року відбуваються регулярні служби в підвальному приміщенні храму. [5]

Галерея[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]