Дністер (готель, Львів)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Місцезнаходження[ред. | ред. код]

Готель "Дністер" (зараз – Premier Hotel Dnister) розташований у Львові на вул. Яна Матейка 6, на пагорбі, що межує з парком ім. І. Франка – найстарішим міським парком України. Наприкінці XIX століття на цьому місці розташовувались павільйони, у яких художники Ян Стика і Войцех Коссак із помічниками малювали фрагменти Рацлавицької панорами, які згодом вмонтували в ротонді Стрийського парку. Після Другої світової війни на цьому місці знаходились тенісні корти.

Історія[ред. | ред. код]

Готель «Дністер» збудовано 1983 року за проектом Людмили Нівіної, Анатолія Консулова та Ярослава Мастила, він входив до Львівського об’єднання державного комітету з туризму СРСР. Готелю «Дністер» присвоїли розряд «Вищий-Б», що за міжнародними стандартами відповідало трьохзірковому готелю. У 1992 році готель вийшов з об’єднання, набув статусу самостійної юридичної особи і отримав назву Туристично-готельний комплекс «Дністер». Відповідно до рішення Державного комітету України з туризму та Указу Президента України «Про корпоратизацію підприємств», державне підприємство Туристично-готельний комплекс «Дністер» 18 липня 1994 року перетворено у відкрите акціонерне товариство. У вересні 1999 року згідно з Сертифікатом відповідності ВА № 135455» Держстандарту України ВАТ ТГК «Дністер» присвоєно категорію «4 зірки».

Почесні гості готелю[ред. | ред. код]

Упродовж Самміту глав держав Центральної Європи, який відбувався 14–15 травня 1999 року, в готелі «Дністер» гостювали президент Австрії Томас Клестиль, президент Болгарії Петро Стоянов, президент Німеччини Роман Герцог, президент Польщі Александр Квасневський, президент Румунії Еміль Константинеску, президент Словенії Мілан Кучан, президент Угорщини Арпад Гьонц, президент України Леонід Кучма, президент Чехії Вацлав Гавел. У листопаді 1997 року в готелі «Дністер» проживала перша леді США Гілларі Клінтон, що приїжджала до Львова з офіційним візитом і взяла участь у відкритті пам’ятника Жертвам комуністичних злочинів. Під час візиту до Львова понтифіка Івана Павла II протягом 25–27 червня 2001 року в готелі «Дністер» зупинялись кардинали Папської свити, зокрема Державний секретар Ватикану кардинал Анджело Содано, префект Конгрегації Східних Церков кардинал Ігнатій Мусса І Дауд, президент Папської ради у справах підтримки єдності християн кардинал Вальтер Каспер, почесний президент радіо Ватикану кардинал Роберто Туччі та ін.