Дні музики в Донауешінґені

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дні музики в Донауешінґені
нім. Donaueschingene Musiktage
Boulez2008.jpg
П'єр Булез репетує свій твір з Південно-Західним радіо Німеччини, Дні музики в Донауешінґені, 2008 рік
Жанр Сучасна класична музика
Дати Щороку в жовтні
Місце проведення Німеччина Німеччина, Донауешінґен
Країна Flag of Germany.svg Німеччина
Засновано 1921 рік
Веб-сайт
swr.de/swr2/donaueschingen

Дні музики в Донауешінґені (нім. Donaueschingene Musiktage) — фестиваль нової музики, що проходить щороку в жовтні в містечку Донауешінґені, Німеччина. Заснований у 1921 році і є найстаршим фестивалем сучасної музики у світі, а також залишається одним із найбільш відомих і престижних фестивалів.

Історія[ред. | ред. код]

Заснування, 1921—1933 роки[ред. | ред. код]

Фестиваль започаткований в Німеччині у 1921 році під патронатом князів Фюрстенбергів, зокрема князя М. Егона. На початку своєї діяльності мав назву «Доунаштиґенські камерні концерти підтримку сучасної музики» (нім. «Kammermusik-Auffurungen zur Forderung zeitgenossischer Tonkust») і впродовж 1920-х років був осередком камерної музики. Мав чималий резонанс у ЗМІ. Музичний директор князя Егона Г.Букард писав про заснування фестивалю наступне:

« ...вперше молоде мистецтво, лише в йому властивих межах, отримало систематичну підтримку. «

1934—1949 роки[ред. | ред. код]

У 1934—1938 роках, у період перебування при владі націонал-соціалістів, фестиваль змінив назву на «Нову німецьку національну музику», і відповідно до нового формату мав популяризувати нову музику націонал-соціалістичних стандартів. Після другої світової війни фестиваль занепав і перетворився на локальну подію.

1950—1969 роки[ред. | ред. код]

Відродження фестивалю у традиціях 1921—1926 років відбулось тільки у 1950 році завдяки підтримці Південнонімецького радіо (Sudrudfunk).

Джерела[ред. | ред. код]