Добровольчі військові формування України (з 2014)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Добровольці — це досить умовне поняття на цій війні. Якщо ти не став відмазуватись, якщо ти не шукав шляхів, аби обійти цю війну, ти вже доброволець.
— Наталя Нагорна, кореспондент[1]

Добровольчі військові формування України (знані також як Добровольчі батальйони[2] або «Добробати»[3][4][5]) — військові, поліцейські та парамілітарні формування, вступ до яких відбувався на добровольчій основі, створені у відповідь на російську агресію з метою захисту територіальної цілісності та суверенітету України.

За призначенням і підпорядкуванням розрізняються на створені під керівництвом Міністерства оборони Українибатальйони територіальної оборони, під керівництвом Міністерства внутрішніх справ — добровольчі формування Національної гвардії України і патрульної служби поліції особливого призначення, а також на незалежні від державних силових структур добровольчі формування.

Міністерство оборони України[ред.ред. код]

Батальйони територіальної оборони[ред.ред. код]

З початком збройної агресії РФ проти України навесні 2014 року, Міністерство оборони України почало набір до батальйонів територіальної оборони, що формувалися при областях України з числа їх жителів.[6] Було створено 32 батальйони територіальної оборони, серед яких: 24-й батальйон територіальної оборони «Айдар», 25-й батальйон територіальної оборони «Київська Русь», 39-й батальйон територіальної оборони «Дніпро-2», 40-й батальйон територіальної оборони «Кривбас».

Восени 2014 року батальйони територіальної оборони були переформатовані у мотопіхотні батальйони.

Лінійні формування Збройних сил України[ред.ред. код]

На повністю добровольчій основі формувалися також деякі підрозділи кадрових формувань Збройних сил України. Так був сформований 3-й аеромобільний батальйон «Фенікс» у Миколаєві.[7]

Внаслідок переформування добровольчого батальйону Нацгвардії «Донбас», з військовослужбовців, що висловили бажання перейти під командування Збройних сил України, було створено 46-й батальйон спецпризначення «Донбас-Україна».[8]

Міністерство внутрішніх справ України[ред.ред. код]

Національна гвардія України[ред.ред. код]

Патрульна служба поліції особливого призначення[ред.ред. код]

Незалежні формування[ред.ред. код]

Реакція[ред.ред. код]

У вересні 2016 було презентовано книгу «Добробати» видавництва «Фоліо» про добровольчі підрозділи МВС України.[9]

17 січня 2017 року Верховна Рада України ухвалила Постанову, якою установила День українського добровольця, що відзначатиметься щорічно 14 березня.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Війна очима ТСН. Наталя Нагорна. war.tsn.ua. Процитовано 2017-04-24. 
  2. Добровольчі батальйони на Сході України: хто вони? | UACRISIS.ORG. Український кризовий медіа-центр (uk-UA). 2015-03-16. Процитовано 2017-01-22. 
  3. Рацибарська, Юлія. Щоб легалізувати добробати, треба переписати частину Конституції – експерт. Радіо Свобода. Процитовано 2016-12-29. 
  4. Євген Жеребецький: російські війська могли дійти до Києва, але добробати завадили планам Путіна. glavred.info. Процитовано 2016-12-29. 
  5. Editor, UkrPress. Битва під КПІ. Підприємців захистили добробати. Є постраждалі, викрили тітушок і поліцейських (фото + відео) | UkrPress.info. Процитовано 2016-12-29. 
  6. Урядовий портал :: Міноборони: В областях створюються батальйони територіальної оборони. www.kmu.gov.ua. Процитовано 2016-11-12. 
  7. ВСУ и добробаты: «за» и «против». АРГУМЕНТ. Процитовано 2016-11-12. 
  8. Частина батальйону "Донбас" більше не буде підпорядковуватися Семенченку. Українська правда. Процитовано 2016-11-12. 
  9. Арсен Аваков: ДОБРОБАТИ. Українська правда - Блоги. Процитовано 2016-11-12. 


Військове формування Це незавершена стаття про військові формування.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.