Добрянська Павлина

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Добрянська Павлина
Paula Dobriansky
Paula Dobriansky.jpg
Народилася 14 вересня 1955(1955-09-14) (62 роки)
Александрія, Вірджинія, США
Громадянство Flag of the United States.svg США
Діяльність політик
Alma mater  • Джорджтаунський університет
 • Центр права Джорджтаунського університету[d]
 • Гарвардський університет
Посада Under Secretary of State for Democracy and Global Affairs[d] і United States Special Envoy for Northern Ireland[d]
Партія Республіканська партія США
Нагороди

Павли́на Добря́нська (англ. Paula Jon Dobriansky; нар. 14 вересня 1955(19550914), Александрія, Вірджинія) — політичний і державний діяч (США), фахівець з інформаційної сфери та експерт у справах зовнішньої політики США, заступник (20012009) Державного секретаря США у часи республіканської адміністрації Буша-молодшого.

Родина[ред.ред. код]

Народилася в україноамериканській сім'ї: батько — Лев Добрянський — американський діяч українського походження, економіст та антикомуніст-активіст, який заклав початок Тижня поневолених націй за ейзенгауерської адміністрації, багаторічний президент Українського конгресового комітету США.

Освіта[ред.ред. код]

Навчалася у Джорджтаунському університеті, наукову ступінь доктора наук одержала у Гарвардському університеті (проблеми радянської політики та військові справи). Почесний доктор філології Університету імені Ферлі Дікінсона (англ. Fairleigh Dickinson University) та почесний доктор права Флеглерського коледжу (англ. Flagler College).

Кар'єра[ред.ред. код]

З березня 2009 — старший науковий працівник Белферського центру науки і міжнародних справ факультету державного управління Гарвардського університету (англ. Harvard University John F. Kennedy School of Government’s Belfer Center for Science and International Affairs).

Запропонована на цю посаду Президентом Джорджем Бушем 2001 року й затверджена Сенатом. Відповідала за питання: проблеми демократії, права людини, праця, боротьба з наркотиками, дотримання законності, проблеми, пов'язані з емігрантами та гуманітарною допомогою, а також екологічні проблеми. Окремо П. Добрянська — була спеціальним координатором з питань Тибету.

До призначення заступником Державного секретаря Добрянська була віце-президентом та директором офісу Ради зовнішніх стосунків.

Відзнаки і нагороди[ред.ред. код]

  • Щорічна відзнака Джорджтаунського університету за досягнення випускників,
  • Відзнака Вищої слави Держдепартаменту,
  • Міжнародна нагорода 2001 року,
  • медаль за Національний внесок у демократію,
  • орден Польщі «За заслуги»,
  • Великий Хрест керівника ордера литовського Великого герцога Гедимінаса.

Література[ред.ред. код]

  • Віталій Абліцов „Галактика «Україна». Українська діаспора: видатні постаті“ — К.: КИТ, 2007. — 436 с.

Інтернетні ресурси[ред.ред. код]