Довгаль Ігор Васильович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ігор Васильович Довгаль
Народився 29 жовтня 1954(1954-10-29) (69 років)
Новоолександрівськ, Сахалін
Країна Україна Україна
Діяльність зоолог, дослідник, protozoologist
Alma mater Київський державний університет
Галузь зоологія, протистологія
Заклад Інститут зоології імені І. І. Шмальгаузена НАН України
Вчене звання професор
Науковий ступінь доктор біологічних наук
Науковий керівник В. І. Монченко
Аспіранти, докторанти Р. С. Варгович, І. О. Балашов
Систематик живої природи
Дослідник, який окреслив низку зоологічних таксонів. Назви цих таксонів для вказівки авторства супроводжують позначенням «Dovgal».

Ігор Васильович Довга́ль (нар. 29 жовтня 1954(19541029), Новоолександрівськ, Сахалін) — український зоолог, протистолог, фахівець з інфузорій, професор (2010), доктор біологічних наук (2003), лауреат премії імені І. І. Шмальгаузена НАН України (2004). Автор близько 150 публікацій, зокрема 3 монографій, одна з них у серії «Фауна України» (2013).

Життєпис

[ред. | ред. код]

У 1980 році закінчив кафедру зоології безхребетних біологічного факультету Київського державного університету. З 1979 року працював на різних посадах в Інституті зоології НАН України, до виходу на пенсію у 2014 році. У 1989 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Щупальцевые инфузории (Ciliophora, Suctoria) Украинского Полесья» і у 2003 році докторську дисертацію на тему «Эволюция, филогения и система щупальцевых инфузорий (Ciliophora, Suctorea)», обидві під керівництвом В. І. Монченка.

Керівництво дисертаціями

[ред. | ред. код]

Під керівництвом І. В. Довгаля захищено 9 кандидатських і 1 докторська дисертація, присвячені різноманітним групам безхребетних тварин, наступних фахівців:

Посилання та джерела

[ред. | ред. код]