Довголіття

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Довголі́ття — соціально-біологічне явище, що характеризується тим що людина доживає до високих вікових рубежів, які значно перевищують середню тривалість життя. Довгожителем вважається людина старша 90 років. Людей, які досягли віку більше ніж 110 років називають супердовгожителями.

Літня пара, Португалія

Термін «довголіття» часто використовується в демографії (науці, що досліджує процеси відтворення населення), геронтології (науці про закономірності процесів старіння), використовується при розробці та описі методів збільшення тривалості життя.

Фактори, що впливають на довголіття[ред. | ред. код]

Чоловік похилого віку в будинку для літніх людей в Норвегії

Довголіттю людини сприяють різні чинники. Максимальна тривалість життя визначена нормами старіння, вродженою схильністю, шо залежить від генів («гени Мафусаїла») і зовнішніх екологічних чинників. До основних факторів, які впливають на тривалість життя людини, відносять:

Середня тривалість життя (а значить і кількість довгожителів) відрізняється в різних країнах. На думку медиків, неможливо виділити якийсь ізольований фактор, що забезпечує продовження тривалості життя людини. Довгожительство визначається «складною взаємодією спадковості і факторів зовнішнього середовища».

Довгожителі[ред. | ред. код]

Визнаним авторитетом у вивченні довголіття є Група геронтологічних досліджень. Ця організація займається документальним підтвердженням довголіття тієї чи іншої людини за найсучаснішими стандартами. Згідно з їх даними формується список найстаріших людей в історії. Ось декілька історичних прикладів документально підтвердженого довголіття:

Наукові розробки[ред. | ред. код]

Дослідження закономірностей процесів старіння сприяє розробці методів збільшення тривалості життя. Довголіття досягається при здоровому способі життя і сприятливих умов довкілля.

Активне довголіття[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Gerontology Wiki, Eilif Philipsen. Gerontology Wiki. 
  2. Gerontology Wiki, Geert Adriaans Boomgaard. Gerontology Wiki. 
  3. Gerontology Wiki, Margaret Ann Neve. Gerontology Wiki. 
  4. Jeanne Calment, World's Elder, Dies at 122. The New York Times. 5 серпня 1997 року. Процитовано 5 січня 2015 року. 
  5. а б в GRG World Supercentenarian Rankings List. Gerontologi research group (GRG). 
  6. World's oldest person misses millennium. BBC. 31 грудня 1999. Процитовано 5 січня 2015. 

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]