Вікіпедія:Інтервікі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Довідка:Інтервікі)
Перейти до: навігація, пошук

Вікіпедія є багатомовним енциклопедичним проектом і має спеціальний механізм, який дозволяє легко переходити між екземплярами однієї й тієї ж статті, категорії, шаблону, сторінки, проекту, порталу на різних мовах. Цей механізм має назву інтервікі (Interwiki).

Кожна стаття повинна мати посилання на іншомовні версії. Окрім вирішення таким чином очевидних мовних незручностей, користувач Вікіпедії може отримати з іншомовних варіантів статті додаткові відомості.

Посилання на близькі за сенсом статті в іншомовних розділах[ред. код]

Частина сторінки Вікіданих, що містить інтервікі-посилання

У лівій (для деяких мов — правій) частині більшості статей Вікіпедії міститься список посилань на аналогічні чи близькі за сенсом іншомовні статті. В основному такі посилання створюються та змінюються у спеціальному проекті — Вікідані.

Блок сторінки Вікіданих, що містить інтервікі-посилання, являє собою таблицю, в кожному рядку якої наявна така інформація:

 • Назва мови.
 • Код мови — дво-трибуквений код мови за стандартом ISO 639.
 • Назва статті — назва статті на відповідній мові.

Якщо ви знаєте, що в іншому мовному розділі існує стаття на ту саму тему, слід перейти на цю статтю, натиснути на посилання з олівцем (у кожному мовному розділі він має називається мовою розділу), розміщене під списком інтервікі-посилань (якщо таке посилання не відображається, потрібно зайти в режим редагування статті — у більшості випадків воно з'явиться; якщо цей спосіб не допоможе, слід скористатися пошуком Вікіданих), а потім додати статтю з українського мовного розділу у відповідний пункт на Вікіданих.

Посилання на редагування сторінки Вікіданих, виділене сірим, у темі оформлення «Вектор»

Будь ласка, не додавайте інтервікі-посилання всередину тексту статті. Це можна робити, тільки якщо додання інтервікі-посилань у Вікідані з певний причин неможливе (наприклад, у випадку інтервікі-конфліктів).

Статті, між якими є інтервікі-посилання, повинні повністю або хоча би настільки, наскільки це максимально можливо, відповідати одне одній тематикою та об'ємом поняття. Це означає, наприклад, що якщо в одному мовному розділі є ціла стаття «Парламентська демократія», а в іншому розділі є стаття «Демократія», в якій є параграф «Парламентська сторінка», не варто пов'язувати їх інтервікі-посиланням.

Не слід пов'язувати між собою статті й сторінки неоднозначностей. Статті повинні бути пов'язані зі статтями, а сторінки неоднозначностей з такими самими сторінками в інших мовних розділах.

Посилання в тексті[ред. код]

Якщо у тексті вам слід послатись на статтю в іншому мовному розділі, ви можете це зробити, використавши звичайне посилання, попередньо вказавши префікс мовного розділу ([[:en:Title page|Головна сторінка англомовної Вікіпедії]]). Але цього не слід робити, крім виключних випадків, і майже завжди - у статтях. Для посилання на статті у іншому мовному розділі, якої ще немає в україномовному розділі, використайте шаблон {{не перекладено}} ({{не перекладено|Назва статті українською|Вигляд у статті|код мови|Назва статті в іншому розділі}}).

Посилання на інші проекти Вікімедіа[ред. код]

Для кожного проекту Фонду Вікімедіа також існує свій код, за допомогою якого можна безпосередньо посилатись на будь-яку сторінку будь-якого з проектів Вікімедіа. Наприклад, проект Вікіпідручник має код b:, і якщо Ви хочете послатись на англійську версію сторінки Вікіпідручника з української Вікіпедії, то запишіть таке:

[[:b:en:Назва_сторінки_англійською]]

Перелік префіксів[ред. код]

 • en:, de:, і т.ін — для посилання на іншомовну сторінку в межах одного проекту (Вікіпедія, Вікісловник, Вікіпідручник тощо).
 • w: — відповідний мовний розділ Вікіпедії (тобто, наприклад, додання цього префіксу до назви статті в посиланні з української версії Вікіновин або іншого проекту, призведе до створення посилання на сторінку в українській Вікіпедії)
 • wikt: — відповідний мовний розділ Вікісловника (з інших проектів, напр. Вікіпедії)
 • b: — відповідний мовний розділ Вікіпідручника
 • q: — відповідний мовний розділ Вікіцитатника
 • n: — відповідний мовний розділ Вікіновин
 • s: — відповідний мовний розділ Вікіджерел
 • m: — Meta (не розділений за мовами)
 • commons: — WikiCommons (не розділений за мовами)

Для того, щоби однаково посилатись на певну статтю з будь-якого проекту, використовується додатковий префікс m:, тобто посилання m:w:de:Berlin буде завжди і з будь-якого місця в проектах Фонду Вікімедіа вказувати на статтю про Берлін в німецькій версії Вікіпедії.

Перелік всіх можливих префіксів наведений за посиланням: [1], див. також m:Interwiki map та en:Interwiki.

Інші префікси ігноруються та вважаються внутрішніми посиланнями. Цілісність (виділення неіснуючих посилань червоним) підтримується тільки для внутрішніх посилань.

Додаткові шаблони[ред. код]

Для посилання на сестринські проекти в кінці статті рекомендується використовувати універсальний шаблон {{Вікіпосилання}}.

Див. також[ред. код]