Вікіпедія:Інтервікі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Довідка:Інтервікі)
Перейти до: навігація, пошук

Вікіпедія є багатомовним енциклопедичним проектом і має спеціальний механізм, який дозволяє легко переходити між екземплярами однієї й тієї ж статті або сторінки (категорії, шаблону, проекту, порталу тощо) на різних мовах. Цей механізм має назву інтервікі-посилання[en].

Кожна стаття повинна мати посилання на іншомовні версії або на окремі розділи (чи перенаправлення на окремі розділи) статей іншомовних версій, які описують те саме поняття. Окрім вирішення таким чином очевидних мовних незручностей, користувач Вікіпедії може отримати з іншомовних варіантів статті додаткові відомості.

Посилання на близькі за сенсом статті в іншомовних розділах[ред. код]

Частина сторінки Вікіданих, що містить інтервікі-посилання

У лівій (для деяких мов — правій) частині більшості статей Вікіпедії міститься список посилань на аналогічні чи близькі за сенсом іншомовні статті. В основному такі посилання створюються та змінюються у спеціальному проекті — Вікідані.

Блок сторінки Вікіданих, що містить інтервікі-посилання, являє собою таблицю, в кожному рядку якої наявна така інформація:

 • Назва мови.
 • Код мови — дво-трибуквений код мови за стандартом ISO 639.
 • Назва статті — назва статті на відповідній мові.

Якщо ви знаєте, що в іншому мовному розділі існує стаття на ту саму тему, слід перейти на цю статтю, натиснути на посилання з олівцем (у кожному мовному розділі він має називається мовою розділу), розміщене під списком інтервікі-посилань (якщо таке посилання не відображається, потрібно зайти в режим редагування статті — у більшості випадків воно з'явиться; якщо цей спосіб не допоможе, слід скористатися пошуком Вікіданих), а потім додати статтю з українського мовного розділу у відповідний пункт на Вікіданих.

Посилання на редагування сторінки Вікіданих, виділене сірим, у темі оформлення «Вектор»

Будь ласка, не додавайте інтервікі-посилання всередину тексту статті. Це можна робити, тільки якщо додання інтервікі-посилань у Вікідані з певний причин неможливе (наприклад, у випадку інтервікі-конфліктів).

Статті, між якими є інтервікі-посилання, повинні повністю або хоча би настільки, наскільки це максимально можливо, відповідати одне одній тематикою та об'ємом поняття. Це означає, наприклад, що якщо в одному мовному розділі є ціла стаття «Парламентська демократія», а в іншому розділі є стаття «Демократія», в якій є параграф «Парламентська демократія», не варто пов'язувати ці статті інтервікі-посиланням, оскільки це дві різні статті. Втім, може бути доцільним пов'язати статтю в одному мовному розділі і відповідний їй по змісту розділ статті (перенаправлення на цей розділ) в іншому. Див. також шаблон {{Wikidata-redirect}}.

Не слід пов'язувати між собою статті й сторінки неоднозначностей. Статті повинні бути пов'язані зі статтями, а сторінки неоднозначностей — із такими самими сторінками в інших мовних розділах.

Посилання в тексті[ред. код]

Якщо у тексті вам слід послатись на статтю в іншому мовному розділі, ви можете це зробити, використавши звичайне посилання, попередньо поставивши двокрапку та вказавши префікс мовного розділу (наприклад: [[:en:Main Page|Main Page]]). Але цього не слід робити, крім виключних випадків, і майже ніколи — у статтях. Для посилання на статті у іншому мовному розділі, якої ще немає в україномовному розділі, використайте шаблон {{не перекладено}} ({{не перекладено|Назва статті українською|Вигляд у статті|код мови|Назва статті в іншому розділі}}).

Посилання на інші проекти Вікімедіа[ред. код]

Для кожного проекту Фонду Вікімедіа також існує свій код, за допомогою якого можна безпосередньо посилатись на будь-яку сторінку будь-якого з проектів Вікімедіа. Наприклад, проект Вікіпідручник має код b:, і якщо Ви хочете послатись на англійську версію сторінки Вікіпідручника з української Вікіпедії, то запишіть таке:

[[:b:en:Назва_сторінки_англійською]], або використайте шаблон посилання на відповідний проект. Такі шаблони знаходяться в Категорія:Шаблони:Інтервікі-посилання (к:2 с:44).

Перелік префіксів[ред. код]

 • en:, de:, і т.ін — для посилання на іншомовну сторінку в межах одного проекту (Вікіпедія, Вікісловник, Вікіпідручник тощо).
 • w: — відповідний мовний розділ Вікіпедії (тобто, наприклад, додання цього префіксу до назви статті в посиланні з української версії Вікіновин або іншого проекту, призведе до створення посилання на сторінку в українській Вікіпедії)
 • wikt: — відповідний мовний розділ Вікісловника (з інших проектів, напр. Вікіпедії)
 • b: — відповідний мовний розділ Вікіпідручника
 • q: — відповідний мовний розділ Вікіцитатника
 • n: — відповідний мовний розділ Вікіновин
 • s: — відповідний мовний розділ Вікіджерел
 • m: — Meta (не розділений за мовами)
 • commons: — WikiCommons (не розділений за мовами)

Для того, щоби однаково посилатись на певну статтю з будь-якого проекту, використовується додатковий префікс m:, тобто посилання m:w:de:Berlin буде завжди і з будь-якого місця в проектах Фонду Вікімедіа вказувати на статтю про Берлін в німецькій версії Вікіпедії.

Перелік всіх можливих префіксів наведений за посиланням: [1], див. також m:Interwiki map та Interwiki[en].

Інші префікси ігноруються та вважаються внутрішніми посиланнями. Цілісність (виділення неіснуючих посилань червоним) підтримується тільки для внутрішніх посилань.

Додаткові шаблони[ред. код]

Для посилання на сестринські проекти в кінці сторінки рекомендується використовувати універсальний шаблон {{Вікіпосилання}} або окремий шаблон з категорії Шаблони:Інтервікі-посилання (к:2 с:44).

Див. також[ред. код]