Вікіпедія:Інтервікі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Довідка:Інтервікі)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Вікіпедія є багатомовною онлайн-енциклопедією та має спеціальний механізм рушія MediaWiki, який дозволяє легко переходити між окремими версіями однієї й тієї ж статті або сторінки (категорії, шаблону, проєкту, порталу тощо) різними мовами чи у різних проєктах фонду Вікімедіа. Цей механізм має назву інтервікі.

Кожна стаття повинна мати посилання на іншомовні версії або на окремі розділи (чи перенаправлення на окремі розділи) статей іншомовних версій, які описують те саме поняття. Окрім вирішення таким чином очевидних мовних незручностей, користувач Вікіпедії може отримати з іншомовних варіантів статті додаткові відомості.

Посилання на близькі за сенсом статті в іншомовних розділах[ред. код]

Частина сторінки Вікіданих, що містить інтервікі-посилання

У лівій (для деяких мов — правій) частині більшості статей Вікіпедії міститься список посилань на відповідні чи близькі за сенсом іншомовні статті. В основному такі посилання створюються та змінюються у спеціальному проєкті — Вікідані.

Блок сторінки Вікіданих, що містить інтервікі-посилання, являє собою таблицю, в кожному рядку якої наявна така інформація:

  • Назва мови.
  • Код мови — дво-трилітерний код мови за стандартом ISO 639 (див. також Спеціальна:Інтервікі).
  • Назва сторінки — назва сторінки відповідною мовою або у відповідному міжнародному проєкті.

Якщо ви знаєте, що в іншому мовному розділі існує сторінка на ту саму тему, слід перейти на цю сторінку, натиснути на посилання з олівцем (у кожному мовному розділі він називається мовою розділу), розміщене під списком інтервікі-посилань (якщо таке посилання не відображається, потрібно зайти в режим редагування статті — у більшості випадків воно з'явиться; якщо цей спосіб не допоможе, слід скористатися пошуком Вікіданих), а потім додати статтю з українського мовного розділу у відповідний пункт на Вікіданих.

Посилання на редагування сторінки Вікіданих, виділене сірим, у темі оформлення «Вектор»

Будь ласка, не додавайте інтервікі-посилання всередину тексту статті. Це можна робити, тільки якщо додання інтервікі-посилань у Вікідані з певних причин неможливе (наприклад, у випадку інтервікі-конфліктів).

Статті, між якими є інтервікі-посилання, повинні повністю або хоча би настільки, наскільки це максимально можливо, відповідати одне одній тематикою та обсягом поняття. Це означає, наприклад, що якщо в одному мовному розділі є ціла стаття «Парламентська демократія», а в іншому розділі є стаття «Демократія», в якій є параграф «Парламентська демократія», не варто пов'язувати ці статті інтервікі-посиланням, оскільки це дві різні статті. Втім, може бути доцільним пов'язати статтю в одному мовному розділі і відповідний їй по змісту розділ статті (перенаправлення на цей розділ) в іншому. Див. також шаблон {{Wikidata-redirect}}.

Не слід пов'язувати між собою статті й сторінки неоднозначностей. Статті повинні бути пов'язані зі статтями, а сторінки неоднозначностей — із такими самими сторінками в інших мовних розділах.

Посилання в тексті[ред. код]

Якщо у тексті вам слід послатись на статтю в іншому мовному розділі, ви можете це зробити, використавши звичайне посилання, попередньо поставивши двокрапку та вказавши префікс мовного розділу (наприклад: [[:en:Main Page|Main Page]]). Але цього не слід робити, крім виключних випадків, і майже ніколи — у статтях. Для посилання на статтю у іншому мовному розділі, якої ще немає в україномовному розділі, використайте шаблон {{не перекладено}} ({{не перекладено|Назва статті українською|Вигляд у статті|код мови|Назва статті в іншому розділі}}). Наприклад, код {{Нп|Ініціатива стратегічних обчислень|ініціативи стратегічних обчислень|en|Strategic Computing Initiative}}, створює ініціативи стратегічних обчислень[en].

Посилання на інші проєкти Вікімедіа[ред. код]

Для кожного проєкту Фонду Вікімедіа також існує свій код, за допомогою якого можна безпосередньо посилатися на будь-яку сторінку будь-якого з проєктів Вікімедіа. Наприклад, проєкт Вікіпідручник має код b:, і якщо Ви хочете послатися на англійську версію сторінки Вікіпідручника з української Вікіпедії, то запишіть таке:

[[:b:en:<Назва сторінки англійською>]], або використайте шаблон посилання на відповідний проєкт. Такі шаблони знаходяться в К:Шаблони:Інтервікі-посилання (64).

Перелік префіксів[ред. код]

  • w: — відповідний мовний розділ Вікіпедії (тобто, наприклад, додання цього префіксу до назви статті в посиланні з української версії Вікіновин або іншого проєкту, приведе до створення посилання на сторінку в українській Вікіпедії)

Для того, щоби однаково посилатись на певну сторінку з будь-якого проєкту, використовується додатковий префікс m:, тобто посилання m:w:de:Berlin буде завжди і з будь-якого місця в проєктах Фонду Вікімедіа вказувати на статтю про Берлін в німецькій версії Вікіпедії.

Перелік всіх можливих префіксів наведений за посиланням: [1], див. також m:Interwiki map та Спеціальна:Інтервікі.

Інші префікси ігноруються та вважаються внутрішніми посиланнями. Цілісність (виділення неіснуючих посилань червоним) підтримується тільки для внутрішніх посилань.

Додаткові шаблони[ред. код]

Для посилання на сестринські проєкти в кінці сторінки рекомендується використовувати універсальний шаблон {{Вікіпосилання}} або окремий шаблон з категорії К:Шаблони:Інтервікі-посилання (64).

Див. також[ред. код]