Довідка:Архівування сторінки обговорення

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

У процесі роботи розмір сторінок обговорення, витрачений трафік та навантаження на сервер під час їх перегляду та редагування постійно збільшується, швидкість завантаження сторінок зменшується.

Рекомендується архівувати сторінки обговорення, коли їх розмір перевищує 75KB або вони містять багато вирішених чи заморожених обговорень.

Способи архівування сторінки

[ред. | ред. код]

Існує декілька способів архівування.

1. Класичний. Необхідно створити нову підсторінку, наприклад, Обговорення користувача: Тест/2010-12, записавши старі обговорення та вилучити записані обговорення з основної сторінки. Для посилань на підсторінки можна скористатись шаблоном {{підсторінки}} або включенням спеціальної сторінки за допомогою коду {{Special:Prefixindex/{{FULLPAGENAME}}}}. Наприклад, так зроблено в шаблоні Карта розташування в розділі «Доступні карти».

Історія редагування сторінки зберігається в одному файлі, розмір якого може бути досить значним. Сторінка архіву має окрему історію, ніяк не пов'язану з текстом сторінки.

2. Архівування за допомогою перейменування сторінки. Перейменувати сторінку на підсторінку, додавши до назви слеш (ASCII Alt+47) /рік-місяць (іноді — ще й -день) або порядковий номер: 1, 2, 3 і т. д. Наприклад, Обговорення користувача: Тест на Обговорення користувача: Тест/2010-12. Потім із перейменованої сторінки повернути на попередню необхідну кількість тексту, шаблонів, посилань, тобто оформити її згідно з чинними вимогами.

Іноді до назви сторінки під час створення архіву додають слово «Архів», але це не обов'язково.

З перейменуванням сторінки її історія редагувань не зникає, змінюється лише назва сторінки. Текст на цій сторінці відповідає її історії редагувань.

3. Автоматичне архівування. Здійснюється ботом автоматично. Дивіться Користувач:UArchiveBot/config для прикладів налаштування.

Розмір сторінки

[ред. | ред. код]