Довідка:Вікіфікація

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Вікіфікація — процес доповнення або виправлення вікі-розмітки у існуючих статтях. Вікіфікація включає проставлення внутрішніх покликань[1] на ключові слова статті там, де вони доречні.

Деякі автори Вікіпедії володіють знаннями про предмет статті, але з певних причин (брак часу, незнання синтаксису вікі-розмітки і т. п. ) не можуть або не хочуть самостійно додавати в написані ними статті такі важливі елементи, як категорії, ілюстрації, розділи, внутрішні і зовнішні посилання [1] та ін.

Щоб поліпшити якість статей, всі охочі можуть покращувати їх вікі-розмітку.

Якщо ви зустріли у Вікіпедії статтю без вікі-розмітки і бажаєте її туди додати, але не можете самостійно зробити це, то вставте у код статті позначку {{вікіфікувати}} (якщо вона відсутня), або скористайтеся шаблоном {{rq}} з параметром wikify або додайте цей параметр, якщо позначка {{rq}} вже є. Після цього в тексті статті з'явиться запрошення до її вікіфікації, а сама стаття буде додана в спеціальну категорію.

Якщо ви зустріли невікіфіковану статтю і володієте достатнім досвідом і часом для її вікіфікації, будь ласка, виправте цю статтю з метою приведення її формату до стандартів Вікіпедії. Якщо ви вважаєте, що після ваших змін розмітка статті цілком відповідає нормам оформлення, видаліть позначку {{вікіфікувати}} (або параметр wikify в шаблоні {{rq}} зі статті. Якщо ж ви не впевнені, що провели повну вікіфікацію, залиште цю позначку, щоб хто-небудь інший продовжив поліпшення статті.

Забороняється використовувати вікі-посилання в назвах розділів. Для цих цілей використовуйте шаблони {{основна стаття}} і {{див. також}}.

Див. також[ред. | ред. код]

Сторінки проєкту[ред. | ред. код]

Категорії[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Внутрішні посилання - це посилання на інші статті Вікіпедії. Зовнішні посилання - це посилання на інші сайти.