Довідка:Досконалий портал

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

На сторінці "Вибрані портали" зібраний перелік наших найкращих робіт, які відображають найкращий вміст української Вікіпедії з окремих галузей та заохочують і надихають на подальші дописи до них. Після голосування спільноти вікіпедистів про відповідність порталу критеріям Досконалого Порталу Повідомляється шаблоном {{Повідомлення ДП}}
Критерії, яким повинен відповідати вибраний портал:

  1. Корисність. Портал має покривати цікаві та широкі теми. Портал, що покриває меншовартісні теми менш корисний, оскільки їхній зміст обмежений. Вибраний портал покриває достатньо широкі та значні галузі, щоби визначати його як стартову точку для читача. Оскільки портал відображає найкращій зміст Вікіпедії, наповнення порталу — вибіркове. Він висвітлює лише найякісніший зміст, що в ідеальному випадку вже є вибраним.
  2. Привабливість. Вибраний портал відображає вікіпедійний зміст в естетично приємному вигляді. Кольори гармонічні та пасують один одному та не відволікають від змісту, а текст не перевантажений форматуванням. Червоні лінки в обмеженій кількості та приводяться для заохочування зробити внесок. Вирізки зі статей та біографій не повинні значно перевищувати 200 слів.
  3. Ергономічність (зручність). Портал має бути гармонічно побудований для відображення змісту Вікіпедії і логічному порядку та так, щоби підсилити корисність та привабливість. Тут вигляд є головною, а заохочування – другорядною задачею.
  4. Оновлюваність. Портал має відображати регулярно (на скільки?) різноманітні сторони змісту Вікіпедії зі своєї теми. Вибрані портали мають бути так побудовані, щоби зменшити необхідно частоту оновлень. Але одночасно, вони також повинні мати високу частоту заміни змісту, використовуючи підрозділи, що гарантують регулярне оновлення (такі як Вікіпроекти). Вибрані портали вимагають переробки та не оновлювалися впродовж трьох чи більше місяців мають бути позбавлені цього статусу.
  5. Портал повинен відповідати стандартам стилю та проектів Вікіпедії. Це включає в себе домовленості щодо назв, орфографії, стилю тощо (див. також Вікіпедія:Портали).
  6. Вибраний портал має містити зображення, де потрібно, та заголовки, а також відповідати вимогам дотримання авторських прав.
  7. Портал має уникати самописилань, тобто нічого не заявляти від себе, за винятком (хоча теж не бажано) привітання. В тих місцях, де портал закликає до внеску (наприклад, розділ «Чим допомогти?»), портал може використовувати самопосилання.
  8. Включати лінки на інші пов'язані проекти, якщо такі є. Для всіх порталів, де основною темою є якась група живих істот (за винятком людей), повенен містися лінк на проект Віківиди.

Як створити новий портал та оформити[ред.ред. код]


Як оцінити існуючий портал[ред.ред. код]

Кандидати у вибрані портали[ред.ред. код]

Вибрані портали[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]