Довідка:Короткий опис редагування

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

При редагуванні у редакторі коду під полем редагування розташовується отаке поле:

Короткий опис змін:
 

При редагуванні у візуальному редакторі поле короткого опису змін є у віконці, що спливає при натисканні кнопки «Опублікувати зміни...».

Вважається гарним тоном заповнювати це поле при кожному редагуванні. Цей опис відображається в історії змін статті, щоб інші учасники могли легко довідатися, що ви зробили зі статтею. Це дуже важливо для функціонування Вікіпедії, тому, будь ласка, описуйте ваші редагування!

Характеристики[ред. | ред. код]

Поле опису змін (коментаря) може вмістити рядок до 500 символів, розмір якого в кодуванні UTF-8 обмежено 1000 байтів (символ займає від 1 до 4 байтів; українські літери займають по 2 байти).

В описі змін інтерпретуються тільки внутрішні вікіпосилання (з кольором залежно від існування статті) й інтервікі й оформляється текст /*заголовка розділу*/. Всі інші можливості вікірозмітки, включаючи зовнішні посилання, теги HTML и MediaWiki, шаблони й функції парсера, не працюють.

Щоб перевірити, як виглядатиме коментар після збереження змін, можна натиснути кнопку «Попередній перегляд» (при редагуванні коду) чи «Перевірити свої зміни» (у спливному віконці візуального редактора).

Рекомендації[ред. | ред. код]

Якщо не важко, не залишайте поле коментаря порожнім. Навіть короткий коментар — краще, ніж цілковита його відсутність. Особливо важливий коментар при видаленні блоку тексту, щоб при перегляді історії змін статті інші учасники зрозуміли, чому саме абзац було вилучено, і не потрактували редагування як вандалізм.

При використанні subst рекомендується вказувати в коментарі використаний шаблон, оскільки із самого вікітексту це не буде зрозуміло.

Створення перенаправлень — один з деяких випадків, коли рекомендується залишати поле опису порожнім, тому що автоматично згенерований коментар досить інформативний.

Варто також мати на увазі, що наступна заміна коментаря технологічно неможлива. Адміністратори можуть приховувати коментарі.

Попередні редактори сторінки не обов'язково дізнаються про ваші зміни, тому не намагайтеся до них звертатися через описи редагувань. Ви можете згадувати користувачів в описі редагування, наприклад: «[[Користувач:Хтось]], зверніть увагу, ось так правильно додавати примітку» — у такому разі Користувач:Хтось справді отримає сповіщення про згадування в описі редагування. Однак якщо ж у вас є розгорнуті коментарі, то конкретним користувачам краще одразу писати на їхню сторінку обговорення, а про вміст статті — на сторінку обговорення статті.

Завжди дотримуйтеся етикету.

Де фігурують коментарі[ред. | ред. код]

  • В історії статті;
  • У списку вашого внеску;
  • При перегляді різниці (diff) між двома версіями;
  • У списку свіжих редагувань, а також похідних від нього:
    • у списку спостереження, зв'язаних редагувань і нових статей.

Налаштування попередження[ред. | ред. код]

Якщо ви часто забуваєте заповнити поле опису змін перед збереженням виправлення, ви можете дозволити Вікіпедії нагадувати вам про це: в налаштуваннях виберіть вкладку «Редагування» й увімкніть опцію «Попереджати, коли не зазначений короткий опис редагування (або стандартний опис скасування)».

Див. також[ред. | ред. код]