Довідка:Ознайомлення з правилами й настановами/1

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошукуПравила й настанови
Навіщо вони взагалі?


Вміст статей
Правила написання статей


Поведінка
Як ладити з іншими людьми


Підсумок
Огляд того, чого Ви навчились
Вікіпедія насправді має небагато строгих правил, і базується радше на п'яти засадничих принципах. Правила і настанови спільнота Вікіпедії розробляє для того, щоб уточнити, що саме являють собою ці принципи, та описати найкращі способи їх застосування, вирішити конфлікти різночитань і всіляко сприяти торуванню нашого спільного шляху до кінцевої мети, якою є створення вільної та надійної енциклопедії.


По суті, правила більш детально виражають засадничі принципи Вікіпедії, тоді як настанови повідомляють, яким чином найкраще застосовувати ці правила, а також забезпечують послідовність візуального оформлення й контекстуального стилю статей. Офіційні правила й настанови мають відповідне повідомлення вгорі сторінки, а також префікс "Вікіпедія: " перед назвою сторінки (в посиланнях також вживається префікс-скорочення — "ВП: ").


Тоді як у Вікіпедії може існувати якесь правило, настанова, чи просто практика стосовно будь-якого питання, яке лише можна собі уявити, насправді ніхто не зобов'язаний знати їх усі! На щастя, є жменька базових правил, на яких засновані всі інші. Наступні кілька сторінок опишуть найбільш значущі з них, та ознайомлять Вас із загальним духом вікіпедійних «правил». Знання цих основ робить процеси редагування й обговорення різних питань легшими й продуктивнішими.