Вікіпедія:Матеріали під вільними ліцензіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Скорочення
ВП:ДЗ
float

Перелічені джерела мають зображення та/або тексти з вільною або умовно вільною ліцензією, мають ясно вказані умови використання або для яких отримано особистий дозвіл автора(ів) на використання.

Увага! Зображення, що мають вільну ліцензію, рекомендуємо завантажувати у Сховище. Так не буде потреби перезавантажувати картинки з однієї мовної версії Вікіпедії в іншу, бо Commons спільна для всіх мов і користувачі з проектів на інших мовах зможуть використовувати ваші зображення.

Вікісховище[ред. код]

Існує загальний сервер Вікісховище. Розташовані на ньому зображення можна використовувати у всіх мовних версіях, не завантажуючи їх на них окремо.

За тематикою:[ред. код]

Армія[ред. код]

 • Анатомия армии — Сайт Ю. Г. Верємєєва: Уніформа і знаки відмінності, Військові звання, Тактика, Інженерні війська, Фортифікація; з військової історії, науки, практики. Дозволено використання зображень у вікі-проектах на умовах GPL (з посиланням на джерело). Листування з автором — див. обговорення на рувікі.

Астрономія[ред. код]

 • Chandra X-Ray Observatory — згідно Conditions of Use of Images, Products or Technologies (materials) матеріали сайту можуть бути використані в некомерційних і public information цілях. При використанні необхідне посилання на джерело: «NASA/CXC/SAO»
 • Hubble Telescope Site — згідно Copyright Notice матеріали, розміщені на сайті, створені в рамках контракту NASA NAS5-26555, і, якщо не вказано інше, мають статус Public Domain, проте при використанні необхідне посилання на джерело.
 • Jet Propulsion Laboratory — згідно JPL Image Policy, якщо не вказано інше, можна використовувати всі зображення з вказівкою джерела «Courtesy NASA/JPL-Caltech» (окрім логотипів JPL і NASA), а також не рекомендується використовувати зображення людей.

Науки про Землю[ред. код]

 • Visible Earth — супутникові знімки поверхні Землі, зроблені NASA.

Географія[ред. код]

 • Perry-Castañeda Library Map Collection — колекція географічних карт The University of Texas at Austin. Згідно Library Web Material Usage Statement можна використовувати матеріали що є суспільним надбанням з посиланням на бібліотеку університету.
 • Public Domain Spain Pictures — Public Domain Spain Photo Gallery, Public domain pictures of Spain, Copyrights-free photo archive containing the collection of free, public domain images and photos of Spain — Іспанія.

Космонавтика[ред. код]

Медицина та біологічні науки[ред. код]

 • Openi – фотографії з NBCI та інших споріднених сайтів. Для пошуку таких файлів, які відповідають вимогам Вікіпедії та закону про авторські права, натисніть на пункт «Lisence» та поставте галочку (і тільки там!) напроти «Attribution». Таким чином ви зможете шукати вільні фотографії по певних темах (тему запиту вводете у полі вводу). Окремо ліцензія зазначається на сторінці файлу, під фотографією (має бути Copyright Policy - open access, а збоку безпосередня ліцензія на умовах Creative Commons)

Україна[ред. код]

Виконавча влада[ред. код]

Самоврядування[ред. код]

Усі зображення української символіки, державних нагород, грошових знаків, поштових марок згідно із Законом України про авторські права є суспільним надбанням, і можуть бути завантажені у Вікіпедію під ліцензією {{PD-UA-exempt}}

Українська геральдика[ред. код]

Гроші[ред. код]

Поштові марки[ред. код]

Географія України[ред. код]

 • commons:Category:Category:Cities in Ukraine
 • Сайт Петра Власенка — сайт містить велику кількість фотографій населених пунктів, зроблених автором. Ліцензія {{Vlasenko}}. Дозвіл не поширюється на сайти sk.vlasenko.net і maps.vlasenko.net
 • http://flickr.com багато фото, можна завантажувати тільки ті, що під однією з вільних ліцензій Creative Commons (не всі, а тільки cc-by, cc-sa, cc-by-sa). Фото малокатегоризовані, але можна робити пошук по ключових словах
 • Україна Інкогніта. Можна копіювати зображення та тексти. Ліцензія {{Ukrainaincognita}} Подяка користувачеві Krystofer за листування із авторами сайту
 • klymenko.data-tec.net. Ліцензія {{Klymenko}}
 • Wikimapia. Всі завантажені користувачами зображення вільні та поширюються на умовах {{Cc-by-sa-3.0}}, але бажано перевіряти (в окремих випадках фото завантажені не авторами, наприклад, на фото стоїть копірайт іншої людини чи організації — такі завантажувати не можна). Ліцензія {{Wikimapia}}
 • www.world66.com. Ліцензія {{cc-world66}}

Історія України[ред. код]

Спорт[ред. код]

Інше[ред. код]

Різноманітна тематика[ред. код]

 • Фотографії на найрізноманітніші теми є на наступних англомовних сайтах (з цих сайтів можна брати фотографії, поширювані за ліцензіями cc-by, cc-sa, cc-by-sa, або у яких вказано «no restrictions». Ліцензії, в назві яких присутні скорочення «NC» або «ND», з Вікіпедією несумісні):

Каталоги безкоштовних фотобанків[ред. код]

Сайти урядових структур США[ред. код]

На матеріали уряду США не поширюється авторське право

Українська періодика[ред. код]

Цей список включає газети і журнали, інформація в яких ліцензована на умовах CC BY-SA.

Див. також[ред. код]