Довідка:Перейменування сторінок

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Розташування в меню посилання «Перейменувати»

Перейменовувати сторінки можуть усі автопідтверджені користувачі (такі, що зареєструвалися більше 4 днів тому). Для цього в меню над сторінкою треба клацнути пункт «перейменувати».

Отже, ситуація: створено статтю «Нова стаття» і вже є багато посилань на неї. Одного дня стало зрозуміло, що статтю бажано перейменувати. Що робити?

Відкрити статтю «Нова стаття» і за допомогою функції «Перейменувати» перемістити зміст даної статті в статтю з новою назвою. При переміщенні буде створено нову статтю зі вказаним іменем (наприклад «Нова стаття (версія 2)»). При цьому стара стаття стане перенаправленням на нову (її першим рядком буде ''«#REDIRECT [[Нова стаття (версія 2)]]»''). Це значить, що при використанні посилань на статтю «Нова стаття» користувач буде автоматично перенаправлений на статтю, вказану в посиланні після команди #REDIRECT (в нашому випадку «Нова стаття (версія 2)»)

Щодо проблеми з різночитаннями, то її також можна розв'язати за допомогою механізму перенаправлень.

Приклад: Існує стаття «Тарас Шевченко». Дуже хотілось би, щоб при пошуку «Тарас Григорович Шевченко», «Т.Г.Шевченко» тощо користувач знаходив статтю «Тарас Шевченко». Використовуючи механізм перенаправлень, цю проблему можна легко розв'язати. Створюємо статті-перенаправлення з назвами «Тарас Григорович Шевченко», «Т. Г. Шевченко», «Шевченко Т. Г.». Зміст всіх цих сторінок буде однаковий: "#REDIRECT [[Тарас Шевченко]]". Тепер посилання [[Тарас Григорович Шевченко]], [[Т. Г. Шевченко]] та [[Шевченко Т. Г.]] будуть приводити на статтю "Тарас Шевченко".

Некоректне перенесення тексту

[ред. | ред. код]

Перенесення тексту замість перейменування (коли вміст сторінки замінюється на перенаправлення, а текст повністю переноситься на іншу сторінку) є грубою помилкою, тому що це розриває історію редагувань і порушує авторські права попередніх авторів сторінки — ліцензія Вікіпедії вимагає обов'язкового зазначення авторства тексту.

Для виправлення некоректного переносу тексту слід:

  1. Повернути текст на первісну сторінку, скасувавши останнє редагування;
  2. Запросити вилучення нової назви, розмістивши на сторінці шаблон {{db-move}} з посиланням на стару сторінку;
  3. Після вилучення адміністраторами сторінки з новою назвою провести коректне перейменування (див. вище).

Якщо після некоректного переносу на сторінці були зроблені корисні редагування, слід звернутися до адміністраторів для об'єднання історій редагувань двох сторінок.

Зауваження

[ред. | ред. код]

Див. також

[ред. | ред. код]